Gösterim ihalesi iptal edildi! TFF yayıncı kuruluşu duyurdu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig ve 1. Lig gösterim haklarının 2 yıl daha Digiturk beIN MEDIA GROUP’ta olacağını deklare etti.

Abone ol

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yapmış olduğu görüşmede; 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin olarak, TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Gösterim Haklarının Devrine ilişkin düzenlenen Gösterim İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuş oldu.

Gösterim ihalesi iptal edildi
Yönetim Kurulu; daha ilkin oluşturulan 9 kişilik Gösterim İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması sebebiyle Komisyonun işlevini yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki koşul ve koşullara uygun teklif vermemesi, bazı paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın fazlaca uzağında kalması ve gösterim sektöründeki koşullar sebebiyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin gösterim ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar verdi.

Digiturk 2 yıl daha yayıncı grup oldu
Yukarıdaki koşullara ilave olarak, aktarma sezonunun açılması ve kulüplerin aktarma döneminde sıhhatli bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına fazlaca azca bir süre kalması sebebiyle tekrardan bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 senelik uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.