Yayayı ezmek istemeyen motokurye dubaya çarparak kaldırıma bu şekilde savruldu

Yayayı ezmek istemeyen motokurye dubaya çarparak kaldırıma bu şekilde savruldu

Kendisini dükkana atan yaya ezilmekten son anda kurtulurken, yaralı kurye ise hastaneye kaldırıldı.

İSTANBUL – Küçükçekmece‘de hızını alamayan bir motorlu kurye, yolun karşısına geçmeye çalışan yayayı ezmemek için demir dubaya çarpınca motosikletten savruldu. Yaralı kurye hastaneye kaldırılırken, vaka anı güvenlik kameraları tarafınca kaydedildi.

Vaka, 27 Temmuz’da akşam saatlerinde Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya nazaran hızını alamayan bir motorlu kurye yolun karşısına geçmeye çalışan Rodi İzzettin’i ezmemek için kaldırım kenarında bulunan demir dubaya çarptı. Çarpmanın etkisiyle moto kurye kaldırıma savrulurken, üstüne gelen aracı görünce geriye kaçan yaya, ezilmekten kıl oranı kurtuldu. Yaralı sürücünün yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. İhbar üstüne vaka yerine gelen sıhhat ekipleri ayağı ve kafasından yaralanan kuryeyi hastaneye kaldırdı.

“Rüya sandım, gözüm kararmış oldu”

Kazadan kıl oranı kurtulan Rodi İzzettin “Karşıdan dükkana gelirken motosiklet üzerime doğru geliyordu. Ben de bana çarpmasın diye dükkana kaçtım. O da bana çarpmamak için kendini kaldırıma attı. Kendimi dükkana atmasaydım ben de takla atıyordum. Ben rüya sandım gözüm kararmış oldu. Aniden içeri geçip oturdum dostlar sürücüye yardım etti. Durumu kötüydü ambulans gelip hastaneye götürdü. Ayağı ve kafası fazlaca acıyordu” dedi.

“Yol kenarına kasis kurulsun”

İş yeri sahibi Ali Sayan ise, “Kaza gerçekleştiği vakit biz kapıya çıktık. Sürücü yerde yatıyordu. Sonrasında polis ve sıhhat ekipleri gelip şahsı hastaneye götürdüler. Otomobiller son sürat geliyor yoldan. Burada yedi tane çocuk çalışıyor. Markete gidip geliyorlar. Bugün eğer olmazsa yarın bir ihtimal daha kötüsü olacak. Yol kenarına ilerde kurulduğu şeklinde bir kasis kurulsun. Otomobiller buradan 80-90 hızla geçtiklerinde hızlarını 20 ye düşürsünler ki başka insanlara zarar gelmesin. O gün benim yanımda çalışan çocuğa çarpsaydı daha fena şeyler olabilirdi. Fakat Tanrı’a şükür maddi zararla atlatıldı. Arkadaşa da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kanarya Mahallesi Küçükçekmece 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.