Vali Ayyıldız ve Başkan Küpeli beyaz eşya üretim tesisini ziyaret etti

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehir Organize Endüstri Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Küpeli ile beraber EOSB’de bulunan bir beyaz eşya üretim tesisinde araştırmalarda bulunmuş oldu.

Resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca meydana gelen bir beyaz eşya üretim tesisinde araştırmalarda bulunan Vali Ayyıldız ve Başkan Küpeli, yürütülen emekler hakkında bilgiler aldı. Eskişehir OSB’nin ve Eskişehir sanayisinin hızla bir gelişme ve gelişme süreci içinde bulunduğunu, yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldiğini vurgulayan Vali Ayyıldız, Eskişehir sanayisinin oldukca daha iyi bölgelere geleceğini belirtti. Vali Ayyıldız, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı markalarının üretim üssü haline gelen Eskişehir Organize Endüstri Bölgesi’nde köklü ve elit firmaların bulunmasının şehir açısından oldukca mühim olduğuna dikkat çekti.

“Şehrimizin gelişimine katkı elde eden firmaların yanındayız”

Eskişehir’e her anlamda hizmet eden, üretim meydana getiren, ihracata kıymet katan ve istihdam olanakları elde eden firmaların daima yanlarında olduklarını ifade eden Ayyıldız, “Markanın Eskişehir OSB’deki yerleşkesini ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Burada üretilen ve ihraç edilen her ürün ekonomimize katma kıymet sağlıyor. Ülkemiz ekonomisine ve istihdamına sunmuş olduğunuz katkılarınızdan dolayı sizi ve tüm ekibinizi kutlama ediyor, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar arzuluyorum” dedi.

“Eskişehir OSB yerli ve yabancı yatırımcıların radarında”

Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ender Küpeli, OSB’nin haiz olduğu yüksek avantajlar sebebiyle gerek yerli gerekse yabancı oldukca sayıda büyük yatırımcının radarına girdiğini son 16 senenin yatırım rekorunu kırdıklarını aktararak, 2019 senesinde temeli atılan, 2021 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca açılışı meydana getirilen tesisin OSB’deki yerleşkesinin, Eskişehir OSB ve Eskişehir sanayisinin gücüne güç kattığını beyan etti.

“Şehrimizin ve ülkemizin istihdamına katkısı büyük”

Havacılık, müdafa sanayiinde olduğu benzer biçimde beyaz eşya sanayinde de kentin ve Eskişehir OSB’nin mühim bir üs bulunduğunu, sektörün il sanayinde en oldukca işgücünün istihdam edilmiş olduğu sektörlerin başlangıcında geldiğini söyleyen Küpeli, “Eskişehir’imiz ve OSB’miz haiz olduğu birçok altyapı avantajıyla bilhassa havacılık, müdafa endüstri, beyaz eşya, otomotiv, raylı sistemler, makine ve metal ile besin sektöründe mühim ve stratejik yatırımların ülkemizdeki en mühim çekim ve üretim merkezi olmayı sürdürüyor. Eskişehir’de beyaz eşya sektörünün ana ve yan sanayiler olmak suretiyle senelik ihracatı 1,5 milyar dolara yaklaştı. Bu tesis bölgemizdeki en kıymetli yatırımların başlangıcında geliyor. Yerleşkedeki devam eden yatırımlar tamamlandığında Avrupa’daki en büyük üretim ve ihracat merkezi olması yanı sıra ekonomiye şehrimizin ve ülkemizin istihdamına katkısı yüksek olacak” şeklinde konuştu.

Küpeli son olarak, önümüzdeki 2 yıl içinde Eskişehir OSB’de 228 yeni endüstri tesisinin hizmete gireceğini ve binlerce kişinin istihdam edileceği büyük çaplı yeni yatırımlardan bazılarının başlayacağını sözlerine ekledi. – ESKİŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / Mahalli

Organize Endüstri Bölgesi Erol Ayyıldız Eskişehir Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.