Umut Özdağ’dan tepki çekecek çıkış: Zafer Partisi’ne oy vermeyeceklerse annenizi babanızı seçim günü eve kilitleyin

Bilhassa mültecilerle ilgili yapmış olduğu çıkışlarla dikkatleri üstüne çeken Zafer Partisi lideri Umut Özdağ, bu kez gençlere yapmış olduğu çağrıyla adından söz ettireceğe benziyor.

Kilis’te düzenlemiş olduğu basın toplantısında açıklamalarda bulunan Özdağ, “Bu ülkede 10 milyonu aşan sığınmacı var. Sığınmacıları yollayacak 1 tek parti var. O da Zafer Partisi. Türk gençliğinin büyük bir desteği var. Benle fotoğraf çektirmeye geliyorlar nereye gitsem. Ben de onlara şu şekilde söylüyorum, annenizi ve babanızı da Zafer Partisine oy vermeye ikna edin, ikna olmuyorlarsa seçim günü eve kilitleyin. Oy kullanmasınlar” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'dan tepki çekecek çıkış: Zafer Partisi'ne oy vermeyeceklerse annenizi babanızı seçim günü eve kilitleyin

Umut Özdağ, dün de toplumsal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Gaziantep’te bir gazinonun önüne giderek buradan bir video paylaşan Özdağ, bu gazinonun Suriyelilere ilişkin bulunduğunu ve Türklerin buraya girmesinin yasak bulunduğunu öne sürdü. Sadece Özdağ’ın önünde video çekmiş olduğu gazinonun sahibinin Türk olduğu ve Türk vatandaşlarının da buraya giremediği iddiasının aslı astarı olmayan olduğu ortaya çıktı. Bunun üstüne Özdağ, apar topar paylaşımını silmek mecburiyetinde bırakıldı.

Öte taraftan Umut Özdağ paylaşmış olduğu tweeti sildikten sonrasında mevzu ile ilgili herhangi bir güncel açıklamada bulunmadı. Vakaya birçok toplumsal medya kullanıcısı ise tepki gösterdi.

Olgun Kızıltepe
Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com – Siyaset

Zafer Partisi Umut Özdağ Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.