“Türklerin giremediği gazino” iddiası aslı astarı olmayan çıkan Umut Özdağ paylaşımını apar topar sildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ, dün toplumsal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Gaziantep’te bir gazinonun önüne giderek buradan bir video paylaşan Özdağ, bu gazinonun Suriyelilere ilişkin bulunduğunu ve Türklerin buraya girmesinin yasak bulunduğunu öne sürdü.

'Türklerin giremediği gazino' iddiası asılsız çıkan Ümit Özdağ paylaşımını apar topar sildi

Sadece Özdağ’ın önünde video çekmiş olduğu gazinonun sahibinin Türk olduğu ve Türk vatandaşlarının da buraya giremediği iddiasının aslı astarı olmayan olduğu ortaya çıktı. Bunun üstüne Özdağ, apar topar paylaşımını silmek mecburiyetinde bırakıldı.

'Türklerin giremediği gazino' iddiası asılsız çıkan Ümit Özdağ paylaşımını apar topar sildi

Öte taraftan Umut Özdağ paylaşmış olduğu tweeti sildikten sonrasında mevzu ile ilgili herhangi bir güncel açıklamada bulunmadı. Vakaya birçok toplumsal medya kullanıcısı ise tepki gösterdi.

Dün gazinonun önünde yapmış olduğu ve aslı astarı olmayan çıkan iddialarının devamında Özdağ, Zafer Partisi iktidarında yapılacak olan göçmen politikalarına da değinerek “Suriyeliler Suriyeli esnaftan alışveriş yapıyor. Türk esnafla alışverişleri ve irtibatları yok. Bu şehirde görülen her geçen gün mesafenin açıldığı. Onun için biz Zafer Partisi olarak Gazianteplilere, Şanlıurfalılara ve tüm Türkiye’ye söz veriyoruz. Anadolu Kalesi projesi ile 1 senede hepsini vatanlarına gerekirse zorla yollayacağız” dedi.

'Türklerin giremediği gazino' iddiası asılsız çıkan Ümit Özdağ paylaşımını apar topar sildi

Konuşmasının sonlarında isim vermeden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Suriyelileri davulla, zurnayla yollayacağız” sözlerine de değinen Özdağ açıklamalarını şöyleki noktaladı; “Sevgili Türk halkı, size davulla, zurnayla gönüllü yollayacağız diyenlere inanmayın. Devamlı olduğu benzer biçimde gene yalan söylüyorlar. Kimse fakat asla kimse parasız alışveriş yapmış olduğu bir süpermarketi bırakıp gitmez. Suriyelilerin Türkiye’deki durumu bu. 10 milyon kaçak ve sığınmacı 1 yıl içinde vatanlarına dönecekler.”

Olgun Kızıltepe
Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com – Siyaset

Umut Özdağ Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.