Türkiye birincilikleri bulunan cam kemik hastası yüzücünün hedefi dünya şampiyonluğu

– Türkiye birincilikleri bulunan cam kemik hastası yüzücünün hedefi dünya şampiyonluğu

AĞRI – Cam kemik hastalığı bulunan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Süleyman Güvenli Erim, Türkiye şampiyonlukların arkasından dünya şampiyonluğu için kulaç atıyor.

Ağrı‘da yaşayan ve cam kemik hastalığı bulunan Süleyman Güvenli Erim’in yaşamı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi ile değişti. Hastalığı ve geçirdiği ameliyatlar sebebiyle stres, bunalım ve asosyallikle geçirdiği günleri proje yardımıyla tanıştığı yüzme antrenörü Gökhan Şengül’ün destekleriyle aşmaya süregelen Erim, 2 senelik çabalarının arkasından katılmış olduğu ilk müsabakada Türkiye Şampiyonluğu ile taçlandırdı. Şu an 5 Türkiye birinciliği bulunan Süleyman Güvenli Erim, Dünya Şampiyonu olup Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak için kulaç atmaya devam ediyor.

Hayallerinden asla vazgeçmediğini söyleyen Süleyman Güvenli Erim, “Cam kemik hastasıyım. 15 kez ameliyat oldum. Şu anda bacaklarımda platin var. Ben hayatta ne olursa olsun vazgeçmedim. Vazgeçmeyi de asla düşünmedim. Bunu bana yüzme sporu sağlamış oldu. Yüzmeden ilkin bunalım halindeydim, ameliyat süreci beni oldukca fazla darlıyordu. Stres, asosyallik ve yalnızlık beni oldukca fazla üzüyordu. 2018 senesinde yüzme bilmeyen kalmasın projesi ile yüzme hocası ile yüzmeye başladım. Şu anda ise 5 tane Türkiye birinciliği, 7 tane Türkiye ikinciliği ve 1 tane de Türkiye 3’üncülüğüm var. Ne olursa olsun vazgeçmeyin” ifadelerine yer verdi.

Ağrı Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde yüzme antrenörü olarak vazife meydana getiren Gökhan Şengül, Süleyman Güvenli Erim ile başladığı yüzme eğitimiyle Erim’in yaşamının değiştiğini belirterek, “Süleyman Güvenli Erim ile Yüzme Bilinmeyen Kalmasın projesi ile karşılaştık. Hayata küskün bulunduğunu gördüm. Bu zamana kadar engeller biriyle çalışmamıştım. Ben bu çocuğun hayatına girdim. Süleyman’la başladığımız süre asla yüzme bilmiyordu. Ben 1 buçuk yıl yüzmenin Süleyman’a faydası var mı diye gözlemledim. 2 senenin sonunda Türkiye’de meydana getirilen yarışmalara katıldık. Süleyman ilk kez katılmış olduğu müsabakada 4 tane Türkiye birinciliği aldı. Şu anda devamlı hazırlık yapıyoruz. Süleyman’ın oldukca fazla ameliyatı oldu. Kışın suya girince platinlerinin oldukca tesiri oluyor. Ağrıları artıyor. Bizde onun için bir program hazırladık. Süleyman’ın yaşamı değişti. Şimdi ulusal ekip seçmelerine hazırlanıyor” dedi.

Türkiye Mahkum Ağrı Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.