Türk Kızılaydan çalışanların ücretlerine ilişkin izahat Açıklaması

Türk Kızılay, ücretlerde meydana getirilen yeni düzenlemeyle Kızılay çalışanlarının averajda yüzde 78,6, flebotomist şeklinde öteki sıhhat mensubu bazında ise toplam gelir düzeyinde yüzde 86 iyileştirme aldığını bildirdi.

Kızılaydan meydana getirilen açıklamada, ortalama 13 bin ustalaşmış çalışanı bulunan Türk Kızılayın TÜİK’in açıklamış olduğu 6 aylık enflasyon rakamlarının arkasından 2022 yılı başlangıcında meydana getirilen ücret düzenlemesini güncellediği duyuruldu.

Çalışanların enflasyon karşısında desteklenmesine yönelik adımların tertipli olarak atılmış olduğu anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ücretlerde meydana getirilen yeni düzenleme ile Kızılay çalışanları averajda yüzde 78,6, flebotomist şeklinde öteki sıhhat mensubu bazında toplam gelir düzeyinde yüzde 86 iyileştirme almış oldu. Meydana getirilen düzenlemeye bir örnek vermek gerekirse, öteki sıhhat çalışanları grubunda bulunan bir flebotomist 2021 senesinde 7 bin 119 lira gelir elde ederken, meydana getirilen son düzenleme ile elde edeceği gelir 13 bin 241 lira olmuştur. Kızılay kan hizmetlerinde çalışan bir tabip ise senelik bazda averaj yüzde 78 gelir artışına ulaşmıştır.”

Türkiye İstatistik Kurumu Kızılay Iktisat Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.