Toplam kripto para sayısı 20.000’in üstüne çıktı Yazar Paranfil


© Reuters Toplam Kripto Para Sayısı 20.000’in Üstüne Çıktı

Bilhassa son bir aydır sıkıntılı bir süreç geçiren kripto paralar, yatırımcılara da sıkıntılı anlamış olur yaşatıyor. Sadece buna karşın, kripto paraların toplam sayısı da her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Şu anda kripto para sayısı 20.000’i aşmış durumda.

Kripto para sayısı her geçen gün artıyor

2008 senesinde Bitcoin’in ilk whitepaper’ını yayımlaması ile doğan kripto para sektöründe coin sayısı hızla arttı. Bitcoin’in kaynak koduna benzer bir kodla çıkan (LTC), bununla beraber pek oldukça altcoinin de ortaya çıkmasına sebep oldu.

başta olmak suretiyle, kripto paralar açık kaynak kodlu yazılımlardır. Bu sebeple bu kaynak kodlarını kolaylıkla kopyalayıp ve manipüle ederek tekrardan piyasaya sürmek mümkündür. Litecoin örneğinde olduğu benzer biçimde pek oldukça kripto para, BTC’de gördükleri eksiklikleri gidererek yada geliştirmeler yaparak pek oldukça yeni kripto para çıkarıldı.

BTC’den sonrasında gelen en popüler altcoin ise akıllı sözleşmeleri kripto para ve Blokchain’e entegre eden ilk proje oldu. Günümüzde, değişik sistemleri destekleyen pek oldukça kripto para bulunuyor.

Bu yazı ilk olarak Paranfil üstünde yayımlanmıştır

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.