Tekirdağ haberleri! Tekirdağ’da maaşını azca kabul eden belediye işçileri fiil yapmış oldu

Tekirdağ‘da maaşını azca kabul eden belediye işçileri fiil yapmış oldu

TEKİRDAĞ – Maaşını azca kabul eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin çalışanları fiil yaparak, maaşların iyileştirme talebinde bulunmuş oldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin yeni binasının önünde bir araya gelen belediyeye bağlı çalışanlar, maaşlarının azca bulunduğunu savunarak maaşlarının iyileştirilmesi talebinde bulunmuş oldu. Belediye binası önünde toplanan ortalama 300 çalışan hep bir ağızdan çeşitli çarpıcı sözler atarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a seslendi. Maaşları iyileştirilmediği sürece eylemlerine devam edeceklerini ifade eden işçiler, basın açıklamasından sonrasında sessiz bir halde dağıldı.

“Endişeleri var”

İşçiler adına açıklamada bulunan DİSK Toplu Sözleşmeler Daire Başkanı Çetin Çalışkan, “Birazcık ilkin başkanımızla görüştük. Durumu olabildiğince net, açık bir halde hem ülkedeki durumu hem de Tekirdağ’daki durumu fazlaca açık bir üslupla ifade ettik. Bugün itibariyle alınan ücretler, karşılaştırmalar, yiyecek, yol siz değerli ziyaretçilerimizin fazlaca zor durumda bulunduğunu, bu aşamada belediyenin de buraya el atması icap ettiğini, vicdani bir yaklaşımda bulunması icap ettiğini fazlaca açık bir üslupla ifade ettik. Gene bununla beraber arkadaşlarımızın yatırım yapmak, ya da herhangi bir şey almak bir yana dursun, evlatlarının geleceği ile ilgili, ay sonunu getiremeyen, ekmekleri aşlarıyla ilgili günün geçirmek ile ilgili endişeleri var. Bu sorun bir tek budur. Buradan algılayın dedik. Bu maaş, ücret meselesini oldukça net ifade ettik. Bugün itibari ile hepimizin fazlaca zor durumda bulunduğunu kendileri de görüyor” dedi.

“Belediyeleriniz ile bir emek verme yürütün”

Çalışkan açıklamasının devamında, “Bizim tek bir isteğimiz ve talebimiz var. Ay sonunu getirecek insani bir tutara kavuşmak. Gelecek günlerde esasen bir kurul CHP ile bir görüşmede meydana getirecek. Doğrusu genel bir görüşme ülkenin bu durumunu görün ve buna bakılırsa belediyeleriniz ile bir emek verme yürütün diye” diye konuştu.

Kadir Albayrak Tekirdağ Mahalli Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.