Süleyman Asil’dan cemevlerine hücum açıklaması: Çapağı bulacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Cemevi saldırıları ile ilgili konuştu. Yargının verdiği tutuklama kararını hatırlatan Asil, “Yargı bir karar verdi. Bir tutuklama, iki de ev hapsi verdi. Sadece bu soruşturmanın bittiği anlamına gelmiyor. Soruşturma devam ediyor. Biz buradaki çapağı bulacağız” dedi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Durum Kurulu Türkiye Afet Risk Azaltma Planı (TARAP) Tanıtımı Toplantısı’na katıldı.

Ankara’da meydana gelen cemevi saldırıları ile ilgili konuşan Bakan Asil, “Muharrem ayının 1. günü Ankara’da 3 cemevine hücum, Ankara’da ve bir başka vilayette bu saldırıyı yapabilme planı ve tüm bunlarla beraber oluşturulmak istenen provokasyon. Bu tip vakalarda hep kendisini deliliğe verenler ortaya çıkıyor. Bu deliler iyi mi oluyor da, ben 10 senedir Ankara’dayım. 10 yılda Ankara’da 1 saatte 3 adrese gidemem. Yargı bir karar verdi. Bir tutuklama, iki de ev hapsi verdi. Sadece bu soruşturmanın bittiği anlamına gelmiyor. Soruşturma devam ediyor ve biz buradaki çapağı bulacağız.”

KPSS iptal edilecek mi?
KPSS sınavlarıyla ilgili olarak düşüncesini ifade eden Bakan Asil, Asil, “Bu mevzuyla ilgili adli soruşturma başladı. Emek harcamalar sürüyor. Hem Devlet Denetleme Kurul,u hem peşinden Yükseköğretim Kurulu, hem de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve talimatı ile beraber de bizim Ankara Güvenlik Müdürlüğü ekipleri bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. Devlet işinin başlangıcında.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.