SPK’dan 26 web sitesine erişim erişim engeli

Ana para Piyasası Kurulu Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik web vasıtasıyla yurt haricinde kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 26 web sitesine erişim erişim engeli getirilmesi için hukuki işlem yapılmasına karar verdi.

Abone ol

SPK haftalık bülteni yayımlandı. Buna gore, Kurul, Barem Ambalaj Endüstri ve Tecim AŞ’nin hisse başına 36 TL’den halka arzına onay verdi.

Gentaş Dekoratif Yüzeyler Endüstri ve Tecim AŞ’nin bedelli ana para artırımı, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ, Yeo Teknoloji Enerji ve Sanayi AŞ, Hedef Tüm ortaklık AŞ, İnfo Yatırım Menkul Değerler AŞ, Merko Besin Endüstri ve Tecim AŞ ve Tahsisli Dinamik Isı Makina Yalıtım Malzemeleri Endüstri ve Tecim AŞ’nin bedelsiz ana para artırımı başvuruları da onaylandı.

Atılım Faktoring AŞ’nin 100 milyon TL, BNP Paribas Finansal Kiralama AŞ’nin 1 milyar TL, Türk Telekomünikasyon AŞ’nin 2 milyar TL, Global Menkul Değerler AŞ’nin 120 milyon TL, Tam Finans Faktoring AŞ’nin 280 milyon TL, HSBC Bank AŞ’nin 10 milyar TL’lik borçlanma aracı ihraç başvurusu da kurulca uygun bulunmuş oldu.

Kurul, Net Tüm ortaklık AŞ ve Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’ye yönetimsel para cezası verdi.

Ek olarak, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik web vasıtasıyla yurt haricinde kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 26 web sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılması da karara bağlandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.