Son Dakika: KPSS krizi büyüyor! Devlet Denetleme Kurulu Başkanı “Sorun var” dedi, müfettişler bugün ÖSYM’ye gidecek

Milyonlarca lisans mezununun bir yıl süresince hazırlandığı Kamu Personel Seçme Imtihanı ( Kpss ) geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirildi. Sorunsuz geçmiş olduğu kabul edilen KPSS ile ilgili dün ortaya atılan bir iddia ise ortalığı karıştırdı. Bazı adaylar, gösterilen yanıt anahtarı ile bir yayınevinin tecrübe etme sorularının aynı bulunduğunu iddia etti. İddia aniden gündeme otururken toplumsal medyada en oldukca konuşulan mevzu haline geldi.

BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI, MÜFETTİŞLER ÖSYM’YE GİDİYOR

İddiaların arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Aygün’ün görevden alınmasının arkasından Devlet Denetleme Kurulu müfettişleri de iddialar hakkında harekete geçti. Müfettişler, iddiaları incelemek suretiyle bugün ÖSYM’ye gidecek. Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı ise yapmış olduğu açıklamada “KPSS mevzusunda ilk izlenimlerde problemli durumun varlığını gördük. Kamuoyunu aydınlatmak için hızlıca soruşturmayı tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

ÖSYM’DEN İDDİALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Büyük yankı uyandıran iddialarla ilgili ÖSYM de dün bir izahat gerçekleştirmiş oldu. ÖSYM tarafınca meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2022 KPSS Lisans Genel Beceri-Genel Kültür Imtihanı ile Eğitim Bilimleri Imtihanı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonrasında oturumlarında güvenli bir halde gerçekleştirilmiştir.

Bazı imtihan sorularının bir yayınevinin tecrübe etme imtihanı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin toplumsal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde mesnetsiz olduğu anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili Haberler

Olgun Kızıltepe

KPSS Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.