Son dakika haberleri… Oyuncu Semih Sergen yaşamını yitirdi

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen, 91 yaşlarında yaşamını yitirdi.

Sanatçının oğulları Burak Sergen ve Toprak Sergen toplumsal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımla, meşhur oyuncunun vefatını duyurdu.

Kendisi benzer biçimde tiyatrocu olan Burak Sergen Instagram hesabında babasıyla olan fotoğrafının altına, “Canım babacım elveda…” notunu düşerken Toprak Sergen ise babasının doğum zamanı olan 13-5-1931’i yazarak yanına sonsuzluk işareti ekledi.

Sanatçı için 8 Ağustos’ta Ankara‘da Minik Tiyatro’da bir merasim yapılacak. Cenaze, öğle namazını müteakip kılınacak namazın arkasından Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecek.

Sergen’in vefat haberinin arkasından, sanatçının sevenleri ve dostları üzüntülerini toplumsal medyada baş sağlığı mesajlarıyla paylaştı.

Semih Sergen

İstanbul’da 13 Mayıs 1931’de doğan Sergen, ilkokula ikinci sınıftan başladı. Sanatçı, liseyi İstanbul Adam Lisesi’nde okudu.

Konservatuvar için 1949’da Ankara‘ya giderek, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek bölümünü 1954’te birincilikle tamamladı.

Aynı yıl Devlet Tiyatrolarında sanatçı olarak göreve başlamış olan sanatçı, 1996’te yaş haddinden emekli oldu.

Gençliğinde marangozluktan, çiçekçilik, kebapçılık, bar işletmeciliği, hat sanatı, kumarhane işletmeciliği ve boyacılığa kadar birçok iş meydana getiren Sergen, tiyatroya 11 yaşlarında Sarıyer Tiyatrosu Çocuk Bölümünde başladı.

Semih Sergen, kariyeri süresince Devlet Tiyatrolarında oyunculuk, yönetmenlik, yöneticilik ve öğretmenlik yapmış oldu.

Yüzün üstünde beyazperde filmimizde başrol oynayan sanatçı, 40’ı aşkın tiyatro oyununda rol aldı.

Burak, Toprak, Yağmur, Burçak ve Emine Sergen’in babası olan sanatçı, Bodrum’da yaşıyor, kendi ismiyle kurduğu Semih Sergen ve Dostları Tiyatrosu’nu yönetiyordu.

Toprak Sergen Burak Sergen Ankara Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.