Son dakika haberleri! Azerbaycan, Karabağ’daki yasa dışı Ermeni güçlerine karşı operasyon düzenledi

Azerbaycan ordusu, Karabağ’daki yasa dışı Ermeni güçlerine karşı operasyon yapmış oldu.

Azerbaycan Müdafa Bakanlığından meydana getirilen açıklamada, geçici olarak Rus unsurların kontrolünde olan bölgelerde bulunan yasa dışı Ermeni güçlerin bu sabah gerçekleştirdiği terör ve sabotaj eylemi sonucu Azerbaycan ordusunun bir askerinin şehit olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, Ermeni güçlerin, Kelbecer ve Laçın illerini kapsayan sıradağlarda bulunan Kırkkız yüksekliğini ele geçirmeye ve orada yeni mevziler kurmaya çalmış olduğu kaydedildi.

Bu durum üstüne Azerbaycan ordusunun “Kısas” adı verilen operasyon düzenlemiş olduğu, Ufak Kafkas sıradağlarının Karabağ silsilesinde yerleşen Sarıbaba ve öteki bir takım hakim tepelerin denetim altına alındığı bildirildi. Azerbaycan birliklerinin bu istikamette yeni mevzilerin kurulması ve ikmal yollarının yapımı için çalışmalarda bulunmuş olduğu kaydedildi.

Operasyon kapsamında, yasa dışı Ermeni silahlı unsurlara ilişik birkaç mevzinin imha edilmiş olduğu, eski Ağdere ilinin Yukarı Oratağ yerleşim birimindeki askeri birliğe hava saldırısı düzenlenmiş olduğu bildirildi. Saldırıda yasa dışı Ermeni güçler içinde ölü ve yaralıların bulunmuş olduğu, birkaç D-30 obüs topu, askeri araçlar ve fazlaca sayıda mühimmatın imha edilmiş olduğu açıklandı.

Geçici olarak Rus unsurların kontrolünde bulunan bölgelerden Ermenistan askerlerinin çıkarılması ve Ermeni silahlı güçlerin silahsızlandırılması gerektiği anlatılan açıklamada, Azerbaycan topraklarında bundan sonrasında da her türlü terör eylemi ve provokasyonların kararlılıkla önleneceği, karşı tedbirlerin daha da yıkıcı olacağı ifade edildi.

Bakanlık ek olarak Ermeni güçlere ilişik askeri birliğe havadan meydana getirilen saldırının görüntülerini de paylaştı.

Azerbaycan Güncel Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.