Son dakika haber! İran’dan İsrail’in Gazze Şeridine yönelik saldırılarına kınama

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, İsrail‘in Gazze Şeridi’ne dün başlatmış olduğu saldırılarını kınayarak, “Bu saldırılar İsrail rejiminin çocuk katili ve işgalci bulunduğunu bir kez daha göstermiştir. Sadece Gazze halkının direnişi, bu çocuk katili rejimin çöküşünü hızlandırıyor” dedi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Ulusal Korona Virüs ile Savaşım toplantısında konuştu. İsrail’in Gazze Şeridine dün başlatmış olduğu saldırıları kınayan Reisi, “Siyonist İsrail rejiminin cinayetleri karşısında gösterilen direniş, rejimin sonunu getirecek” dedi. İsrail’in başlatmış olduğu saldırılarla işgalci ve katil bir rejim bulunduğunu gösterdiğini söyleyen Reisi, “Bu saldırılar İsrail rejiminin çocuk katili ve işgalci bulunduğunu bir kez daha göstermiştir. Sadece Gazze halkının direnişi bu çocuk katili rejimin çöküşünü hızlandırıyor” ifadelerini kullandı.

“Direniş güçlerini destekliyoruz”

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani ise katılmış olduğu programda İsrail’in saldırılarına ilişkin, “ABD ve işgalci İsrail rejiminin işlediği tüm cinayetlere karşı koymak için çalışıyoruz. Uygun zamanda ihtiyaç duyulan sert yanıtını vereceğiz” dedi. Kaani, İsrail’in askeri ve güvenlik sisteminin büyük bir çöküşe girdiğini ve İran’ın direniş güçlerini desteklemeye devam edeceğini söylemiş oldu. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayan Kaani, “ABD ve İsrail rejimi ile mücadelede fedakarlıklarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Direniş güçlerini destekliyoruz” şeklinde konuştu. – TAHRAN

İsrail Gazze İran Siyaset Haberler Son Dakika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.