Seslendirme Sanatçısı Sungun Babacan yaşamını yitirdi

SESLENDİRME sanatçısı Sungun Babacan 64 yaşlarında yaşamını yitirdi. Babacan, Tom Cruise ve Tom Hanks‘in yanı sıra Batman, Süpermen benzer biçimde birçok beyazperde filminin ve reklamın seslendirmesini de yapmıştı. Babacan bir süredir rahatsızlığı sebebiyle tedavi görüyordu.

Sungun Babacan kimdir

Meslek yaşamına Türkiye Radyo Tv Kurumu (TRT)’nda seslendirme yaparak adım atmıştır. 1980’li yılların ortalarında TRT’de Cumartesiden Cumartesiye adlı programın sunuculuğunu yapmış oldu. Birçok beyazperde filmi ve dizide meşhur oyuncuların seslendirmesini icra eden Sungun Babacan, uzun seneler tercüme ve seslendirme yönetmenliği yapmıştır. İki büyük kuruluşun kurumsal sesi olmasının yanı sıra halen tv filmleri ve çoğunlukla reklam seslendirmesi yapmaktadır. Hem de Riot Games’in yayıncılığını ve yapımcılığını üstlendiği League of Legends adlı oyunda Lucian adlı şampiyonu seslendirmiştir. Eskiden Evim Şahane’de dış ses iken, şimdi Güle Güle Oturun programında aynı şekilde devam etmektedir. Dublaj mevzusunda dersler vermektedir.

Başlıca Seslendirme Emekleri: Christian Bale / Batman Begins, Christopher Reeve / Superman, Tom Hanks / Forrest Gump, Tom Cruise / Mission: Impossible ve John Travolta / Pulp Fiction.

Türkiye Radyo Tv Kurumu Tom Cruise Tom Hanks Batman Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.