Seferovic’den flaş geçirme itirafı: ‘Türkiye’den başka takımlar da beni istedi’

Galatasaray’ın Benfica’dan transferi Haris Seferovic, “Galatasaray Türkiye’nin en büyük kulübü ve en fazlaca şampiyon olan ekibi. Bu yüzden Galatasaray’ı seçtim.” dedi.

Abone ol

Galatasaray’ın yeni transferlerinden Haris Seferovic, geçirme sürecine ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. beIN SPORTS’a konuşan golcü oyuncu, Galatasaray’a ulaşmadan önce Türkiye’de başka takımlardan da teklifler aldığını deklare etti.

Röportajda birçok mevzuya değinen Seferovic; Benfica formasıyla Galatasaray’a karşı oynadığı maç ile ilgili konuşurken, “Benfica’da oynadığım süre zor bir maçtı. Galatasaray’ın o süre da iyi bir ekibi vardı. Savunması da fazlaca iyiydi. Bizi zorlamışlardı” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Okan Buruk hakkında görüşlerini de paylaşan golcü oyuncu, “Kendisi açık bir hoca. Devamlı dinliyor. Herhangi bir ihtiyacım olduğunda ona gidebileceğimi hissettiriyor” dedi.

‘Transferim süratli bir halde gelişti’
Geçirme sürecinde aslına bakarsanız Galatasaray forması giymek istediğini dile getiren Seferovic, “Teklif geldi ve kısa süre içinde gerçekleşti. Kulüpler anlaştılar. Ben de aslına bakarsanız Galatasaray’a gelmek istiyordum ki kulübüm de bunu biliyordu. Ailemi de alarak İstanbul’a taşındık ve süratli bir halde gelişti” dedi.

Türkiye’deki başka takımlardan teklif alıp almadığı sorusuna ise İsviçreli golcü, “Türkiye’deki başka takımlardan da teklif gelmişti fakat şimdi isim vermeyeceğim. Şimdi buraya odaklanıyorum. Galatasaray oyuncusu olmaktan gurur duyuyorum” yanıtını verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.