Pakistan’dan ŞİÖ üyeleri içinde bağlantının artırılması vurgusu

Pakistan Dışişleri Bakanı Bilaval Butto Zerdari, Şanghay İşbirliği Ögrütü (ŞİÖ) üye devletleri arasındaki bağlantının demir, kara, deniz ve hava yolu bağlantılarıyla artırılması icap ettiğini bildirdi.

Radio Pakistan’daki habere bakılırsa, Bakan Zerdari, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen ŞİÖ Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda konuştu.

Zerdari, Pakistan’ın Trans-Afgan Demiryolu Projesi için Özbekistan ve Afganistan ile etken çalıştığına dikkati çekerek, bu projenin Orta Asya’dan Pakistan’ın limanlarına ve ŞİÖ bölgesine naturel bir aktarma sağlayacağını belirtti.

Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru’nun ise bölgesel bağlantı ve refahın teşvik edilmesine mühim bir hizmet sunduğunu vurgulayan Zerdari, ŞİÖ ülkeleriyle aktarma, depolama ve fazlaca modlu (multimodal) taşımacılık mevzusunda karşılıklı yarar elde eden düzenlemeler geliştirmeye istekli olduklarına işaret etti.

Zerdari, ŞİÖ üye devletleri arasındaki bağlantının demir, kara, deniz ve hava yolu bağlantılarıyla artırılması icap ettiğini kaydetti.

???????

Mevlüt Çavuşoğlu Orta Asya Pakistan Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.