Muaythai sporcuları meydan okudu – Haberler

Muaythai Spor Toto Süper Ligi 2. Ayağı müsabakaları öncesinde sporcular, zamanı Kurşunluhan’da “Meydan Okuma” seranomisi gerçekleştirmiş oldu.

Meydana gelen seranomiye Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve başkan yardımcıları ile Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı Hasan Yıldız, As Başkan Şakir Bayramoğlu ve Süper Lig Başkanı Hakan Şahade ve Ulusal Ekip Antrenörü Ediz Sulh ile sporcular ve antrenörleri katıldı.

Muaythai Süper Lig Turnuvası için Manisa’ya gelen sporculara ev sahipliği yaptıkları için duyduğu memnuniyetini dile getiren Başkan Çelik, müsabakaların 5 asırlık zamanı binanın Osmanlı İmparatorluğu döneminde spor akademisi olarak kullanıldığını vurgulayarak böylesine mühim bir yarışamaya da ev sahipliği yapacağını kaydetti.

Başkan Çelik, “Manisa bir tarih ve şehzadeler şehri, böylesine bir zamanı binanın avlusunda yapılmasının da ayrı bir güzellik katacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin seçkin sporcuları müsabakalar yapacaklar ve arkasından da 2023 şampiyonasına katılacak sporcuların seçilmesi anlamında ciddi adım atılmış olacak. Şehzadeler Belediyesi olarak sporu önemsiyoruz, eğitim çalışmalarına ehemmiyet veriyoruz.” dedi.

Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı Hasan Yıldız ise Türkiye’nin en başarı göstermiş sporcularının savaşım edeceği 2. Ayağının Manisa’da yapılacağını kaydetti.

Federasyon Başkanı Yıldız, “Hedefimiz Ulusal Ekibi en iyi seviyeye getirmek. Son olarak gittiğimiz Abudabi’de meydana gelen Dünya Muaythai şampiyonasında puanlamada dünya birincisi olduk. Dileğimiz, buradaki müsabakalarla daha oldukca deneyim kazanarak uluslar arası platformda başarı göstermiş olmanızdır.” diye konuştu.

Meydana getirilen konuşmaların arkasından merasim, Spor Toto Süper Ligi 2. Ayağı müsabakalarında birbirleriyle savaşım edecek sporcuların “Meydan Okuma” seranomisi ile sonlanmış oldu. – MANİSA

İhlas Haber Ajansı / Spor

Türkiye Manisa Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.