MİT oyunu oynayarak jandarmayı kandırmaya çalışmışlardı! Düzmece MİT’çilerin 4’ü tutuklandı

Antalya’da kendilerini MİT mensubu olarak tanıtarak jandarma karakoluna gidip Interpol tarafınca aranan şahsın evinde arama yapılmasını talep eden düzmece MİT’çilerden 4’ü tutuklandı, 1’i adli denetim şartıyla özgür bırakıldı.

Abone ol

Antalya’nın Alanya ilçesinde kendilerini Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu olarak tanıtan 5 şahıs Interpol tarafınca Mavi Bülten’le aranan Slovenya uyruklu Heiti R.’nin eşi Olga R.’ye kocasının bir saat içinde gelmesini aksi takdirde jandarma ile eve arama ve gözaltı işlemleri için geleceklerini söylemiş oldu. Hemen sonra Mahmutlar Jandarma Karakoluna giden Cebrail T. (43), Turan A. (54), İnönü Y. (58), Şükrü T. (51) ve Mehmet Deniz Ç. (32), kendilerini Cumhurbaşkanlığınca hususi göreve getirilmiş MİT mensubu olduklarını söyleyerek düzmece bir kimlik gösterdi. Peşinden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Hususi Yetkilendirilmiş Savcısı Tamer Güngören imzalı arama kararını göstererek Interpol tarafınca arandıklarını iddia ettikleri Estonya uyruklu Olga R.(43), ve eşi Heiti R.’nin (49), Kargıcak Mahallesi’nde bulunan evlerinde arama yapılmasını ve şahısların gözaltına alınmasını talep etti.

Jandarma ekipleri yaptıkları araştırmalarda şahısların gösterdikleri kimlik kartı ve savcılık imzalı kararın düzmece bulunduğunu tespit etti. Jandarma karakolunda gözaltına alınan 5 şüpheli bugün Alanya Adliyesine sevk edildi. 1’i avukat 5 düzmece MİT’çi savcılık tarafınca ifadeleri alındı.

Mahkemeye çıkarılmayan 5 şüpheli için savcılık gözaltı süresini bigün daha uzatmıştı. Yine adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden Cebrail T., Turan A., Şükrü T. ve avukat Mehmet Deniz Ç. tutuklanırken, İnönü Y. adli denetim şartıyla özgür bırakıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.