Metaverse’te miting meydana getiren Babacan’dan 25 yaşın altındaki gençlere parasız web vaadi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Metaverse‘te bugün düzenlemiş olduğu mitinge kendi avatarıyla katıldı. Dijital miting alanında, ekrana Babacan’ın VR gözlüklü görüntüleri yansıtıldı.

Burada yapmış olduğu konuşmada 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Babacan, şunları söylemiş oldu: “Bugün hep birlikte bir tarihe tanıklık ediyoruz. DEVA Partisi olarak dünyada bir ilkin altına imza atıyoruz. Metaverse‘teki ilk siyasal mitingi gerçekleştiriyoruz. NFT hediyesi veren ilk siyasal parti olarak, Ethereum blok zincirinde ilk biz buluşuyoruz. Metaverse evreninde genel merkez binası satın alan ilk parti de biz olmuştuk. Metaverse’ü bugün hep birlikte DEVAVERSE yapıyoruz. Sağda solda gençlerin karşısına dikilip ‘Çıkar telefonunu göster’ diyenlere de bundan bu şekilde hep birlikte ‘Çıkar telefonunu Metaverse’teyiz’ diyelim.”

Metaverse'te miting yapan Babacan'dan 25 yaşın altındaki gençlere bedava internet vaadi

Gençlik fiil planlarının hazır bulunduğunu ve yakın bir zamanda açıklayacaklarını aktaran Babacan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Türkiye’yi yeni buluşların, yaratıcı fikirlerin ülkesi yapacağız. Hiçbir gence ‘Başımıza buluş çıkarma’ demeyeceğiz. ‘Ne olur başımıza yeni yeni icatlar çıkarın, yeni yeni işler açın’ diyeceğiz. Düşünce ve üretim üssü olan bir Türkiye olduğumuzda güçleneceğiz. Kendi geliştirdiği teknolojileri kendi geliştirdiği markalarla dünyaya ihraç eden bir Türkiye olduğumuzda güçleneceğiz.

Gençleri yeni dünyanın informasyon ve becerisiyle donatacağız. Liseden mezun olan her gence algoritma ve temel kodlama becerisine haiz olma imkanı tanıyacağız. Liselerde seçmeli olarak suni zeka, girişimcilik ve siber güvenlik şeklinde dersler açacağız. Teknoloji ürünleri üstündeki vergileri düşüreceğiz. 25 yaşın altındaki tüm gençlere internete parasız erişim hizmeti sunacağız. Bu tarz şeyleri, çağımızda bir lüks değil gerekseme olarak görüyoruz. Gençlerin imkanlara rahatça ulaşabildiği bir Türkiye’nin önünde duracak hiçbir güç tanımıyoruz.

Batı’ya bakıyorum, dönerek hızla ilerleyen Asya’ya bakıyorum. Oradaki gençler, bizim gençlerimizden daha iyi hayatlar yaşıyorlar. Ben, bu durumu içime sindiremiyorum. Elin Batılısı, Asyalısı sizlerden daha akıllı, daha yetenekli de onun için mi daha iyi hayatlar yaşıyorlar? Hayır, asla alakası yok. Oralarda gençlere sunulan imkanlar daha çok. Devlet, gençlerin potansiyelini açığa çıkaracak bir ortam sağlıyor. Aradaki fark, nitelikli eğitime ve teknolojiye erişimdir. Özgürce düşünmenin ve düşündüğünü ifade etmenin mümkün olduğu bir ortamı sağlamaktır. İşte biz, bunun için ‘ilkin özgürlük’ diyoruz.

Çok açık ki ajandalarına koymuşlar. Beştepe’de her gün uyanıp, ‘Bugün neyi yasaklasam’ diye bir iş sıralaması yapıyorlar. Türkiye’yi yasakların ülkesi hayata geçirmeye çalışıyorlar. Pandemi yasaklarının nerede ise hepsi kalktı. Fakat gece müzik yasağı duruyor. Hiçbir değişik sese, hiçbir değişik söze tahammül edemiyorlar. Bu sebeple demokrat bir zihniyete haiz değiller.

Bahar şenlikleri, gençlik festivalleri dönemindeyiz. Fakat bazı yerlerden haberler okuyoruz. Gençlerin bir araya gelip eğlenmeleri hazzı sebeplerle engelleniyor. Daha yedi gün evvel, üniversite şehrimiz Eskişehir’deki festival yasaklandı. Art arda K-Pop konserinin iptal haberi geldi. Ilkin yapacaklarını duyurdular, sonrasında iptal ettiler. Yahu dost, elin Kore’sindeki müzik grubundan da mı korkuyorsun?

Oldukça kıymetli kendi sanatçılarımızın, Kürtçe, Zazaca şarkılar söyleyen sanatçılarımızın evvel duyurulmuş konserleri iptal edildi. Yahu nedir bu sanat korkusu? Nedir bu tahammülsüzlük? Nedir bu baskı merakı? Biz, sanatın sesini kısmalarına müsaade etmeyeceğiz. Sıkın dişinizi. Sandık günü ulaştığında de güvenli olun şu şekilde hep birlikte derin bir nefes alacağız. Hep birlikte coşkulu bir kutlama gerçekleştireceğiz. DEVA Partisi iktidarında her türlü baskı son bulacak. Asla kimse, sizin hayalini kurduğunuz özgür ve varlıklı Türkiye’ye ulaşmamızı engelleyemeyecek. Bu ülkede müzikler susturulmayacak. Her dilde özgürce şarkılar söylenecek.”

Ilaç Partisi Demokrasi Metaverse Miting Teknoloji Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.