Marmaris’te yerleşim yerlerine sıçrayan yangından ilk görüntüler: Otelimiz yanıyor otelimiz

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yerleşim yerlerine yakın bölgede, orman yangını çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler çevredeki otellerden birini sardı.

O anları kayda alan bir kadının “Otelimiz yanıyor” diyerek hüngür hüngür ağlamış olduğı anlamış olur kısa sürede toplumsal medyada büyük yankı uyandırdı.

Marmaris'te yerleşim yerlerine sıçrayan yangından ilk görüntüler: Otelimiz yanıyor otelimiz

Görüntülerde vatandaşların büyük ürkü yapmış olduğu ve arkadan evlatların ağlama sesleri duyuluyor. Bir vatandaşın ise ürkü halinde olan kişileri “Sakin, sakin” diyerek uyardığı duyuluyor.

Marmaris'te yerleşim yerlerine sıçrayan yangından ilk görüntüler: Otelimiz yanıyor otelimiz

Öte taraftan bölgede bulunan DHA Muhabiri Cavit Akgün son durumu aktardı. Akgün, “İçmeler Suruç Mahallesi ormanlık alandan yangın çıktı. Şu an havadan ve karadan müdahale ediliyor. Aldığımız bilgiye nazaran yangın bir otele sıçramış durumda. Takımlar canla başla yangını söndürmek için yoğun müdahalede bulunuyor. Geçen yıl da aynı tarihte yangın çıkmış ve 9 bin hektar kül olmuştu. Şu an havadan karadan söndürme emek harcamaları devam ediyor. Şu an yangının söndürülme ihtimali söz mevzusu değil. Alevler birçok noktada etkin durumda. Yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Havadan evlere sıçramaması için binaların üstüne su atılıyor” ifadelerini kullandı.

Marmaris'te yerleşim yerlerine sıçrayan yangından ilk görüntüler: Otelimiz yanıyor otelimiz

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay yangınla ilgili olarak, “Karadan ve havadan tüm takımlar müdahaleleri gerçekleştiriyor. Son olarak Gezim Meslek Yüksekokulu ve Uygulama Oteli’ne sıçradı. Bir villaya da sıçramış durumda. Fakat takımlar müdahalelerini sağlıyor. Bununla beraber 7 villada da tahliyeler gerçekleşti. Helikopter ve itfaiye araçları çalışmalarına devam ediyorlar. Kısa sürede söner diye tahmin ediyorum. Geçtiğimiz yıl yanan bölgede, geçtiğimiz yıl kurtardığımız bir alandı. İnşallah en kısa sürede sonlandıracağız.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Olgun Kızıltepe
Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com – Güncel

Orman Yangını Marmaris Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.