Malatya’da artan hava sıcaklığı sebebiyle 20 yangın çıktı

Kentte hava sıcaklıklarının artması ile beraber kırsal mahallelerde yangınlar çıktı. Sabah saatlerinde Doğanyol ilçesine bağlı Konurtay Mahallesi’nde otluk alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Malatya'da artan hava sıcaklığı nedeniyle 20 yangın çıktı

2 EV KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Bahçelere sıçrayan yangında 2 ev kullanılamaz hale geldi. Şehir genelinde yaşanmış olan aşırı sıcaklıkların niçin olduğu bahçe ve örtü yangınları da takımlar tarafınca söndürüldü.

Malatya'da artan hava sıcaklığı nedeniyle 20 yangın çıktı

“ŞU ANA KADAR 20 YANGIN OLDU”

Malatya İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nca meydana getirilen açıklamada, “İçinde bulunduğumuz hafta süresince ısı değerleri mevsim normallerinin üstünde seyretmektedir. Bu da örtü yangınlarında ciddi bir artışa niçin olmaktadır. Bugün çıkan rüzgarın etkisiyle de yangın sayılarında ciddi oranda artış yaşanmakta. Güneş ışınları, kuru otların tutuşmasını kolaylaştırmaktadır, ek olarak vasıta içinden atılan sönmemiş sigara izmaritleri, doğaya bırakılan cam şişe atıkları insan eliyle yangın çıkaran sebepler arasındadır. Bu mevzularda yurttaşlarımızın daha kırılgan davranmaları ve süratli müdahalenin olabilmesi ve yangının büyümeden denetim altına alınması için 112 acil davet merkezine bildirmeleri ehemmiyet arz etmektedir. Ufak kıvılcımlar yılların alın terini, küle çevirmesine cemiyet olarak izin vermeyelim. Doğal olarak yangınların yanı sıra trafik kazaları benzer biçimde öteki kurtarma vakalarına da devam etmekteyiz. Sabah 08.00 itibari ile şu ana kadar; 20 yangın, 3 trafik kazası ve 4 kurtarma vakası olmuştur. Biz Malatya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi olarak 7 gün 24 saat, 19 değişik noktada vazife yapmaktayız. Bugün muhteşem bir yoğunluk olduğundan ve yangınlar nerede ise aynı saatte başladığından istirahat halinde olan emek verme arkadaşlarımızı da göreve çağırdık” denildi.

İtfaiye Malatya Bahçe Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.