Liseli gençler gençlik kampında moral depoladı

Erzurum AK Parti İl Gençlik Kolları Yeni Seçmen birimi”Gelin Tanış Olalım” sloganıyla başlatmış olduğu Tabiat kampları büyük ilgi görüyor. Öğrencilerin toplumsal medya üstünden yapmış olduğu katılım başvurusu ile kampa çağrı edilen liseli gençler katıldıkları etkinliklerle moral depoladılar.

Kandilli Kamp Kayak Merkezinde bulunan tabiat kamp merkezinde birkaç etapta düzenlenen Gençlik Tabiat Kamplarının ilk etabı 29, 30, 31 Ağustos tarihleri içinde gerçekleştirilecek. Kampta sportif faaliyetler, müzik dinletileri, gezinsel ve zamanı geziler şeklinde çeşitli etkinlikler yer aldı Yüzlerce öğrencinin toplumsal medya üstünden AK Gençlik Erzurum ‘a yapmış olduğu katılım başvurusu kura ile belirlendi.

Birinci gün; kent içi zamanı yapılar ziyaret edilerek katılımcılar bilgilendirildi. Sonrasında ise at çiftliğinde binicilik üstüne kısa bir eğitim verildi. Akşam saatlerinde Erzurum İl Gençlik Kolları başkanı M. Gökberk Kocaaliler Kandilli Kamp Kayak Merkezinde Yeni Seçmen birimi ile bir araya gelmiş olarak; 2023 Genel Seçimlerinde ilk kez oy kullanacak olan lise ve üniversite öğrencileri ile söyleşi etti. Erzurum’un naturel güzellikleri Narman Peribacaları ve Tortum Şelalesi gezisinin arkasından kamp ateşi çevresinde canlı müzik eşliğinde samimi bir söyleşi gerçekleşti. Üçüncü gün; sokak oyunları, ok atma, kick-boks, masa tenisi, voleybol, futbol ve matrak şeklinde çeşitli sportif faaliyetlerle katılımcılar keyifli zaman geçirdi.

Kocaaliler,”Bizim en büyük servetimiz gençlerimizdir”

Kız ve adam kamplarının 7 ila 15 Ağustos 2022 tarihleri içinde devam edeceğini ifade eden Erzurum AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Gökberk Kocaaliler, “Liseli gençlerimizle bir araya geliyoruz. Hem tabiat yürüyüşü yapıyor, hem gençlik obamızı tanıyor, hem geziyor hem eğleniyoruz. Gençlik hayatımızı doya doya yaşıyoruz. Hem de da şehrimizin tanıtımına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Biz siyasete daima dostluk ve arkadaşlık kazanma sanatı olarak baktığımız için bu samimiyetle tüm genç kardeşlerimiz gönül rahatlığıyla bizlerin yanında içeriyor. Siyasette şeffaflığın adresi, gençlerin partisi Hakkaniyet ve Kalkınma Partisidir. Şunu ifade etmek isterim, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade etmiş olduğu şeklinde “Bizim en büyük servetimiz genç ve yetişmiş insan gücümüzdür.” ifadesi ve kararlılığı ile politika de sivil toplumda da toplumsal hayatta da başarının anahtarı birlik, beraberlik, vahdettir. Bir duvarın tuğlaları şeklinde kenetlenmektir. Zira aslolan güç kemiyette şu demek oluyor ki sayıda, çoklukta değil, keyfiyette şu demek oluyor ki özellikte, kalitededir, örgütlü olmaktadır.Gençlere ulaşmak, gençlerin duygularını istismar etmekle de olmaz. Gençleri kazanmak için ilkin onları bilhassa oldukça güzel bir halde dinlemek, onlara kulak vermek ve onlarla bir duygudaşlık gerekir. Bilhassa millete hesap verme sorumluluğu taşıyanlar, gençlerin ufkundan, dünyaya ve hayata dair emsalsiz yaklaşımlarından muhakkak istifade etmenin yollarını aramalıdır” dedi.

Iştirakçilerin, kampın oldukca yararlı geçtiğini bu biçim etkinliklerin daha sık yapılması icap ettiğini ve oldukca yararlı bulunduğunu belirterek Erzurum AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı M. Gökberk Kocaalilere ve Kamplardan sorumlusu Erzurum İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Ferdi Şenel’e müteşekkir olduklarını ifade ettiler. – ERZURUM

İhlas Haber Ajansı / Mahalli

AK Parti Erzurum gençlik Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.