Şimal Kore’ye bakılırsa, Pelosi “internasyonal sulh ve istikrarın en kötü yok edicisi”

Şimal Kore, Asya ziyaretindeki ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin “internasyonal sulh ve istikrarın en kötü yok edicisi” bulunduğunu savundu.

Şimal Kore Dışişleri Bakanlığı Basın ve Enformasyon İşleri Kısmı Genel Müdürü Jo Yong Sam’ın, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Asya ziyaretine ilişkin açıklaması, devlet medyasında yayımlandı.

Jo, Pelosi’nin ziyareti esnasında Şimal Kore karşıtı duyguları kışkırttığını ve Çin’i kızdırdığını beyan etti.

Pelosi’nin, Cenup Kore‘de bulunmuş olduğu sırada Ulusal Meclis Başkanı Kim Jin-pyo ile Koreler arasındaki Askerden Arındırılmış Bölge’yi (DMZ) ziyaret ettiğini anımsatan Jo, Pelosi’nin Şimal Kore ile karşılıklı meydan okuma atmosferini kışkırttığını belirtti.

Jo, Pelosi’nin “internasyonal sulh ve istikrarın en kötü yok edicisi” bulunduğunu beyan etti.

Pelosi’nin Cenup Kore‘deki davranışlarının, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Şimal Kore’ye karşı olan düşmanca politikasını net şekilde gösterdiğini korumak için çaba sarfeden Jo, şu değerlendirmede bulunmuş oldu:

“(Pelosi’nin) Kore Yarımadası’nda kazasız belasız gidebileceğini düşünmesi ölümcül bir hata olurdu. (Pelosi’nin) Gittiği her yerde niçin olduğu sorunların tüm kaynakları, ABD’ye pahalıya mal olacak.”

Tam Vapur Şok Denemeleri Şimal Kore Asya Kore Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.