Kuyumcu tokatlayan Macar çifte başka dükkanda şok! Para teklifi kurtarmadı

ANTALYA’da bir kuyumcuya gelmiş olarak altın zincir ve bilezik almak isteyen Macaristan uyruklu çift, kaşla göz içinde 6 bin TL tutarındaki bileziği ilkin avucunun içine alıp, sonrasında da cebine indirdi. Oldukca geçmeden hırsızlığı fark eden kuyumcu, peşine düşmüş olduğu şahısları başka bir mağazada alışveriş yaparken yakalayarak polise teslim etti.

Abone ol

Vaka, Muratpaşa ilçesi Elmalı Mahallesi Kuyumcular Çarsısı içindeki bir kuyumcuda öğle saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran; kuyumcuya gelen Macaristan uyruklu Jozsa A. ve Jozsa R.M. çifti, altın bilekliklere bakmak istedi.

Çift bir süre zincirleri ve bileklikleri inceledi. Bu sırada işyeri sahibinin dalgınlığından faydalanan adam kişi, 6 bin TL tutarındaki bileziği kaşla göz içinde avucunun içine alarak saniyeler içinde cebine attı. Şahıslar hemen sonra ise ‘ürünlerini beğenmedik’ diyerek kuyumcudan ayrıldı.

Başka bir mağazada elde etti
İşyeri sahibi Faruk Küfrevi takımlarını yerine yerleştirirken bilekliklerden bir tanesinin olmadığını fark etti. Anında kamera görüntülerini inceleyen Küfrevi, bilekliğin çalındığını fark etti. Bu sırada dışarı çıkarak turistlerin peşine düşen işyeri sahibi, turistleri oldukça uzaklaşmadan bir başka mağazada alışveriş yaparken elde etti. Kuyumcu dükkanına geri getirilen şahıslar polis ekiplerine teslim edildi.

Kamera görüntüleri hırsızlığı gözler önüne serdi
Yaşanmış olan anlamış olur ise {güvenlik kamerası} tarafınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde kuyumcuya gelen Macaristanlı çiftin, ilkin ürünleri izlediği sonrasında ise kaşla göz içinde bileziği avucunun içine alarak cebine indirdiği görüldü.

Polise teslim edilmemeleri için para teklif etmişler
Yaşananları özetleyen Faruk Küfrevi, “Karı koca bir gezgin geldi. Boyunluk zincir ve bilezik bakmak istediler. Ben de kendilerine çıkarttım. O sıra zincir kısa geldiği için vazgeçtiler. Dükkândan çıkıp gittiler. O sırada ben bir bilekliğin tamamlanmamış bulunduğunu fark ettim. Kamera kayıtlarını izledim. Cebine attığını gördüm. İçeride bir handa bir mağazada alışveriş yaparken gördük. Kamera görüntülerini gösterince bana direkt bileziği uzattı. Ikimiz de kendilerini polise teslim edeceğiz dedik. Bizlere para teklif ettiler. Ikimiz de polise teslim ettik. Kıymeti 6 bin TL. Şikayetçi olduk. Bu benim başıma gelen ikinci vaka oldu. Zincir ve ekip aynı takımdı. Zincirin yanında bilezik olmayınca durumun farkına vardım” sözlerine yer verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.