Kütahya haberleri | İnşaatı devam eden Kütahya Kent Hastanesi bu şekilde görüntülendi

İnşaatı devam eden Kütahya Kent Hastanesi bu şekilde görüntülendi

Evliya Çelebi Mahallesi‘nde yapımı devam eden Kütahya Kent Hastanesi, İHA tarafınca havadan görüntülendi

KÜTAHYA – Kütahya Kent Hastanesi inşaatında mimari, elektrik, mekanik, döşem ve altyapı çalışmalarının devam etmiş olduğu bildirildi.

Toplam 150 bin metrekarelik alan üstüne yapılmakta olan Kütahya Kent Hastanesi’nde odaların 159’unun tek kişilik, 136’sının ise çift kişilik olarak dizayn edileceği öğrenildi.

Hastane tamamlandığında 15 ameliyathanesi, 79 yoğun bakım yatağı, 13 diyaliz ve 14 kemoterapi koltuğu ile hizmet vereceği vurgulandı. Kent Hastanesi’nde her branştan 152 polikliniğin, fizik tedavi ve rehabilitasyonda ise 20 polikliniğin hizmet vereceği dile getirildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Yazman üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Hastane inşaatımız süratli bir halde devam ediyor. En kısa sürede bu hastanemizin içine gidip yurttaşlarımızın kaliteli hizmet almasını sağlayacağız. Kütahyamız oldukca çağıl bir hastanemizle buluşacak. Bir tek burada değil, Yoncalı’da da 100 yatak kapasiteli hastane inşaatımız devam ediyor” dedi.

Kütahya Evliya Çelebi Mahallesi’nde yapımı devam eden Kütahya Kent Hastanesi, İhlas Haber Ajansı tarafınca havadan da görüntülendi.

Evliya Çelebi Mahallesi İhlas Haber Ajansı Kent Hastanesi Kütahya Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.