Yitik hemşireyi arama emekleri devam ediyor

Siirt‘in Pervari ilçesinde 52 gün ilkin Müküs Çayı’na düşen arkadaşını kurtarmak isterken akıntıya kapılarak kaybolan hemşire Eyüp Güneş’i arama emekleri devam ediyor.

Beğendik beldesi civarlarında 52 gün ilkin piknik yaptıkları sırada ayağı kayarak Müküs Çayı’na düşen hemşire Halime Timurtaş’ı kurtarmak için girmiş olduğu suda akıntıya kapılan hemşire Eyüp Güneş’in bulunması için aramalar sürüyor. Akıntıya kapılan Güneş’in bulunması için çalışmalarda, Müküs Köprüsü’nden Hacımehmet köyünün 4 kilometre ilerisine kadar su üstü kontrolü yapıldığı açıklandı.

Van Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma, Elazığ Polis Sualtı Arama ve Kurtarma görevlileri ile Siirt jandarması, UMKE ve güvenlik korucularından oluşan 130 kişilik ekip; Güneş’e ulaşmak için su altındaki ağaçlık ve kayalık alanları altında arama emekleri devam ediyor. Takımlar, çayın Çetin Baraj Gölü’yle birleştiği noktada da dalış gerçekleştiriyor. Söz mevzusu bölgede su altı ve üstünde arama icra eden takımlar, bölgedeki kayalık ve ağaçlık alanlarda da faaliyetlerini sürdürüyor. – SİİRT

Pervari Güneş Siirt Eyüp 3. Sayfa Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.