İstanbul Şişli’de film benzer biçimde vaka! Rehin alınan genç hanım servis elemanının ihbarıyla kurtarıldı

İSTANBUL Şişli’de yabancı uyruklu bir genç kız, yabancı uyruklu 2 kişi tarafınca bir evde rehin alındı. Pencereye yaklaşan genç kızın el ve kol hareketiyle çağırdığı teknik servis elemanına, “Beni rehin aldılar, kurtarın” demesi üstüne vaka yerine gelen polis operasyon düzenledi. Eve giren polis ekipleri genç kızı kurtararak iki şahsı da elde etti.

Abone ol

İSTANBUL Şişli Pehlivan Sokak üstündeki bir binaya tamirata gelen teknik servis elemanı Arda Ahmet G., pencereye yaklaşan bir kadının kendisine el ve kol hareketleri yaparak yanına çağırdığını fark etti. Genç hanım yanına gelen Arda Ahmet G.’ye, “Beni rehin aldılar, kapıları kilitlediler” dedi. Bunun üstüne delikanlı polis ekiplerine ihbarda bulunmuş oldu.

Hususi harekat polisi operasyon düzenledi
İhbar üstüne vaka yerine gelen polis ekipleri içeriden sesler geldiğini duyunca kapıyı açmalarını istedi sadece dönüş icra eden olmadı. Kadının içeride rehin alındığını anlayan polis ekiplerinin data vermesi üstüne vaka yerine hususi harekat polisleri de sevk edildi. Kısa sürede vaka yerine gelen takımlar eve operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda 21 yaşındaki yabancı uyruklu genç hanım kurtarılırken Fas uyruklu E.A. ve Suriye uyruklu Yusuf T. (42) gözaltına alındı. Şahıslar emniyete götürülürken polis ekipleri ise evde bir süre araştırma yapmış oldu.

Vakası fark edip polise ihbarda bulunan Arda Ahmet G., “Biz burada çalışıyoruz. Kız camdan seslendi ve sessiz bir halde bizlere el ve kol yapmış oldu. Bizde destek amaçlı yanına gittik. ‘Beni öldürecekler, rehin aldılar ve kapıları kilitlediler’ dedi. Öyleki diyince polisi aradık ve derhal geldiler, gereğini yaptılar. İlk etapta bir ekip geldi, kapıyı açtırmaya çalıştılar sadece içeridekiler kapıyı açmayınca daha çok ekip geldi. Sonrasında hususi harekat polisi geldi ve kapıyı kırdılar, kızı çıkarttılar. İçerisinde iki tane yabancı uyruklu kişi ve bir kız çıktı. Kızı kaçırmışlar, rahatsız etme etmişler ve rehin almışlar” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.