İbb’den Otobüslerde Parasız Wi-Fi – Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşım araçlarındaki web altyapısını yeniliyor. Proje kapsamında bu yıl, bin otobüse yeni İBB Wi-Fi altyapısı kuruldu. Böylece metrobüs dahil, 3 binin üstünde otobüste parasız web sağlanıyor.

İBB, parasız web hizmetini toplu ulaşım araçlarında da yaygınlaştırmak için proje başlattı. Informasyon İşlem Daire Başkanlığı ve İBB iştiraki İSTTELKOM tarafınca yürütülen emekler kapsamında bu yıl bin İETT otobüsünün web altyapısı yenilendi. İstanbul’da web hizmeti verilen otobüs sayısı metrobüs de dahil olmak suretiyle 3 bin 312’ye terfi etti. Böylelikle günde ortalama 15 bin İstanbullu, gezi halindeyken parasız internetten faydalanabiliyor.

TOPLU TAŞIMADA KESİNTİSİZ İNTERNET

İBB Informasyon İşlem Dairesi Başkanı Erol Özgüner, toplu taşıma araçlarında Wi-Fi kullanımının oldukça yüksek olduğuna dikkat çekerek “Bu çalışmayla beraber otobüsle gezi eden İstanbullulara oldukça daha süratli bir Wi-Fi hizmetini sunmuş olacağız” dedi.

İSTTELKOM AŞ Genel Müdürü Yücel Karadeniz ise “Yaptığımız altyapı güçlendirme emek harcamaları ile yurttaşlarımız seyahat esnasında kesintisiz web kullanmaya keyifle devam edecek. İstanbullulara en iyi dijital deneyimi sunmak ve yaşam standardını çoğaltmak istiyoruz” dedi.

“İSTANBUL SENİN’İ İNDİR, ÜCRETSİZ Wi-Fi’DAN YARARLAN”

İBB tarafınca 9 bin 563 noktada verilen İstanbul WiFi hizmeti, günde 5 milyon İstanbulluya ulaşıyor. İBB Wi-Fi hizmetine bir tek “İstanbul Senin” uygulaması üstünden erişebilmek mümkün. Bu uygulama ile ilk 3 ay süresince, vatandaşların dilediği benzer biçimde kullanabileceği 60 GB’lik bir kullanım hakkı da bulunuyor. Kullanıcılar kalan kota bilgilerini de anlık olarak buradan takip edebiliyor.

Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.