Hastanede koronavirüse yakalanan 9 aylık bebek yaşamını yitirdi

Mersin‘de oturan Fatma ve Mehmet Yasin Sarı çiftinin 7 evlatlarından 9 aylık Tuğba Nur Sarı, bir süre ilkin kalp rahatsızlığı sebebiyle Ankara Kent Hastanesi’nde tedaviye alındı. Tuğba Nur bebek, tedavi görürken koronavirüse yakalandı. Sarı, dün akşam saatlerinde hastanede yaşamını yitirdi.

“HASTANEDEYKEN KORONAYA YAKALANDI”

Mehmet Yasin Sarı, kızının hastanede tedavi altındayken 1 hafta ilkin koronavirüse yakalandığını belirtti. Sarı, kızının ortalama 5 aydır hastanede tedavisinin sürdüğünü belirterek, şu şekilde konuştu: “Kalbinde delik vardı. Ameliyat edildi. Sonrasında koronavirüse yakalandı. Koronavirüse yakalandığında hastaneden informasyon alamadık. 6 gün içinde kızım entübe edilmiş ve bilgimiz yok. Akşam 23.00 sıralarında hastaneye geldim. Doktorlara daha ilkin söylemiştim ‘ Mersin‘de yaşıyorum’ diye. Bana ‘siz gidin Mersin’e, biz size informasyon vereceğiz’ dediler.

Hastanede koronavirüse yakalanan 9 aylık bebek hayatını kaybetti

“BİZE YETERİ KADAR BİLGİ VERİLMEDİ”

Bu süreç içinde günde 20-30 kere aradım. Kızım entübe edilmiş, bizlere informasyon verilmedi. Kalbi durmuş öğlen, bizlere informasyon verilmedi. Ben de akşam kendi imkanlarımla Mersin’den Ankara’ya kızımı görmeye geldim. Akşam geldiğimde bana ‘maalesef kızınızı kaybettik’ dediler. 3 gün ilkin entübe edilmiş. Kızıma doyamadım. Kızımı görmeye geldim ve kızım vefat etmişti.”

Anne Fatma Sarı ise kızının öldüğünü hastaneye informasyon almaya geldiklerinde öğrendiklerini belirterek, “Biz kızımızı görmeye geldiğimizde öldüğünü öğrendik. Kızımı son bir kere göremedim” diye konuştu.

Hastanede koronavirüse yakalanan 9 aylık bebek hayatını kaybetti

Hastanede koronavirüse yakalanan 9 aylık bebek hayatını kaybetti

Ankara Kent Hastanesi Mersin Ankara Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.