Hasar Kaydı Sorgulama Nedir ve Iyi mi Yapılır?

Hasar Kaydı Sorgulama Nedir ve Iyi mi Yapılır?

İkinci el vasıta alıp satarken mümkün olduğunca azca hasarlı otomobilleri almak isteriz. Bilhassa etken olarak kullanılacak otomobillerde orijinal parçaların aynen durması, daha evvel boya yapılmamış ve azca hasarlı olması satış fiyatını da direkt etkilemektedir. Hasar sorgulama bu aşamada ehemmiyet arz etmektedir.

İkinci el otomobil alıp satarken ilk bakılması ihtiyaç duyulan nokta aracın hasar kaydı olup olmadığıdır. Bilhassa temiz, sorunsuz otomobil almak isteyenler plakadan hasar kaydı sorgulama sisteminden süratli şekilde aracın hasar geçmişini sorgulayabilir.

Ücretsiz Hasar Kaydı Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Kendi adınıza kayıtlı aracın parasız hasar kaydını e devlet üstünden denetim edebilirsiniz. E-Devlet Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama

Hasar sorgulama ihtimaller içinde zararların önüne geçer

Vasıta fiyatlarının fazlaca yükseldiği şu günlerde birikimlerini otomobil satın alarak değerlendirmek isteyen vatandaşlar ekspertiz raporlu araçlara yönelmekte ve satarken minimum zarar ettirecek modelleri tercih etmekteler.

Çoğu zaman vasıta satış sitelerinde hasarsız, hatasız şeklinde ifadeler kullanılsa da bilhassa büyük şehirlerde kullanılmış araçlarda irili ufaklı kazalardan kalma hasarlar bulunabiliyor. Hasar almış bir vasıta ise satarken kıymet yitirilmesine uğrayarak satıcısını üzüyor.

Mevzu öteki bir açıdan incelendiğinde ise satın alan tarafın mümkün olan minimum hasara haiz yada hasarsız bir vasıta satın alması, bir çok durumda daha güvenli ve konforlu bir sürüşün temellerinden kabul edilen aracın orijinal halini muhafaza etmesi demek.

Güvenilir ekspertiz firmalarından ekspertiz yapılmadan derhal önceki aşama olan hasar kaydı sorgulama, aracın geçmiş öyküsü hakkında detaylı data verebiliyor.

Hasar sorgulama, plaka, şase numarası şeklinde aracın kimlik detayları kullanılarak yapılmakta olduğundan güvenilir bir sorgulama yöntemi. Fakat işi sağlama almak ve hasar kaydının aracın geçmişine işlenmemiş olması ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tramer sorgulama yapıldıktan sonrasında ikinci adım olan ekspertiz kontrolü, satın alacağınız aracın kazasız, mesele çıkarma olasılığı daha düşük ve bununla beraber satarken de zarar ettirmeyecek bir vasıta olduğu noktasında içinizin rahat olmasına destek oluyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.