Halk otobüslerinde unutulan eşyalar şaşırttı

Denizli‘de halk otobüsünde unutulan binlerce araç-gereç görenleri hayrete düşürüyor. Aralarında baston ve polis şapkası dahi bulunan eşyalar, 3 ay içinde geri alınmadığında maddi durumu fena olan vatandaşlara yetişmesi için Sevgi Eli’ne veriliyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesine ilişik halk otobüslerine binen binlerce yolcunun unuttukları eşyalar, şoförler tarafınca muhafaza altına alınarak Yitik Eşyalar Bürosuna getiriliyor. Burada tutanak karşılığında alınan eşyalar görevliler tarafınca sahibine ulaştırılmak suretiyle bekletiliyor. 3 ay süresince alınması beklenen eşyalardan bazıları sahibine ulaşırken, geri kalan ise maddi durumu fena olan vatandaşlara ulaştırılmak suretiyle Sevgi Eli’ne bağışlanıyor. İçerisinde otomobil anahtarı, şemsiye, kimlik, cüzdan, cep telefonu, battaniye benzer biçimde malzemelerin bulunmuş olduğu büroda en dikkat çeken ise baston ve polis şapkası oldu. Gelen vatandaşların kolayca bulması için muhafaza altına aldıklarını belirten Yitik Eşyalar Yazıhane Sorumlusu Sultan Kara, “Otobüste yitik olan eşyalarımızı şoförlerimiz buldukları vakit şirketimize getiriyorlar. Bunu tutanak karşılığında teslim alıyoruz sistemimize işliyoruz, gelen yurttaşlarımıza direk destek oluyoruz. Unutulan eşyaların tespitini yapıyorlar ve kendilerine teslim ediyoruz. 3 ay süresince şirketimizde yitik eşyaları muhafaza ediyoruz. Yolcu bastonu binerken kullandı, inerken iyi mi unuttu hakikaten oldukça garip” dedi.

“Otobüsün içinde oldukça kıymetli eşyaları unutabiliyorlar”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Müdürü Mustafa Gökoğlan, “Biz günlük bazda Denizlili yurttaşlarımıza ortalama 120 bin civarı yolcumuzu bir yerden bir yere taşıyoruz. Dolayısıyla yurttaşlarımız kimi zaman otobüsün içinde oldukça kıymetli eşyaları, mücevheratları, okul eşyaları ve öteki eşyalarını unutabiliyorlar. Doğal olarak biz bu eşyaları 3 ay içinde bu bulunduğumuz ofiste bulunduruyoruz. 3 Ay içinde gelen yurttaşlarımızın unutmuş olduğu eşyalar var ise anında teslim kaydı ile teslim ediyoruz. Vatandaşımız kimi zaman acil etmiştir inmiştir aşağıya tekrar da geriye arama gereği duymamıştır fakat bigün sonrasında bizlere otobüste eşya unuttuğunu belirttiğinde kendisine teslim ederiz” diye konuştu.

“Unutulan eşyaları Sevgi Eli vesilesiyle gereksinim sahiplerine ulaştırıyoruz”

Ulaşım A.Ş. Müdürü Gökoğlan, “Bu eşyalar 3 ay içinde bizlere teslim edildiğinde sahibi olmadı yada gelmediğinde bizim Denizli Büyükşehir Belediyesinin gereksinim sahipleri yurttaşlarımızın araç-gereç gönderdiğimiz yer Sevgi Eli var. Burada ki isimsiz ve sahibi olmayan eşyaları bir sıralama halinde sevgi eline teslim ediyoruz. Sevgi Eli’de bizim buradan gönderdiğimiz eşyaları gereksinim sahibi vatandaşlara veriyorlar. Bazı illerde duyuyoruz, görüyoruz, unutulan eşyaları bazıları ihaleye açıyor ve satış yapıyorlar fakat biz asla o işe girmiyoruz. Burada unutulan eşyaları 3 ay içinde teslim alınmayanları Sevgi Eli vesilesiyle gereksinim sahiplerine ulaştırıyoruz” şeklinde açıkladı. – DENİZLİ

İhlas Haber Ajansı / Mahalli

Denizli Mahalli Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.