Gittiği ilçede bir kişiyi öldürdü, 20 km ilerdeki beldede ise iki kişiyi ağır yaraladı

Afyonkarahisar’da bir köfteci esnafı gittiği ilçedeki okulda temizlik görevlisi olarak çalışan şahsı öldürdükten sonrasında ortalama 20 kilometre ilerdeki beldeye gidip burada karısını ve komşusunu ağır yaraladı. Jandarma ve polis vakadan sonrasında kaçan şüpheliyi yakalamak için emek harcama başlattı.

Abone ol

Vaka, Çobanlar ilçesi Yavuz Selim mahallesinde meydana geldi. Süleyman K., isminde kişi hemen hemen belirlenemeyen sebepten dolayı mahalledeki Mustafa Kemal Atatürk İlkokuluna geldi.

Burada temizlik görevlisi olarak çalışan Ramazan Altuntaş ile bir süre konuşan Süleyman K., iddiaya bakılırsa tarafındaki tabanca ile Altuntaş’ın üstüne ateş açtı. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla kanlar içinde kalan Altuntaş vaka yerinde yaşamını yitirdi.

Arkasından aracına binen Süleyman K., ondan sonra ortalama 20 km ilerideki Işıklar beldesine gitti. Burada kendilerine ilişkin köfteci dükkanında eşi Z.K., Ateş açan Süleyman K., kendisine engel olmak isteyen ve market işleten komşu B.B.’yi de vurdu. Süleyman K., olayın arkasından binmiş olduğu araçla bölgeden uzaklaştı.

Yaralanan kişi vaka yerinden yaşamını yitirdi
Olayın arkasından çevredekilerin haber vermesi ile bölgeye fazlaca sayıda jandarma, polis ve 112 Acil servis ekipleri sevk edildi. Çobanlar ilçesine giden sıhhat ekipleri Altuntaş’ın yaşamını kaybettiğini belirledi. Arkasından polis ekipleri detaylı bir araştırma yaparken, yaşamını kaybeden Altuntaş’ın cansız bedeni ise meydana getirilen araştırmaların arkasından otopsi yapılmak suretiyle Afyonkarahisar Devlet Hastanesine Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

“Ölen şahsın çalmış olduğu okuldaki detay dikkatlerden kaçmadı”
Jandarma ekipleri ise Zübeyde K., ile Balı B.’nin vurulmuş olduğu köfteci dükkanında detaylı bir araştırma yapmış oldu. Vaka sonrası kaçan Süleyman K.’yi yakalamak içinse jandarma ve polis ekipleri emek harcama başlattı.
Olayın niçin gerçekleştiği mevzusunda hemen hemen net bir bilgiye ulaşılamazken, vakada yaşamını kaybeden Altuntaş’ın okulunun bahçe çitinde Süleyman K.’ye ilişkin dükkanın reklam broşürünün asılı olduğu görünmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.