Giresun haberleri: Giresun’da 42 şahıs besin zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurdu

Giresun‘da toplu verilen yiyecek sonrası besin zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvuran 42 kişinin, tedavileri sonrası taburcu edilmiş olduğu bildirildi.

İl Sıhhat Müdürü Muhammet Bulut, yapmış olduğu yazılı açıklamada, merkeze bağlı Akçalı köyünden 5-6 kişinin, gece saatlerinde bulantı ve kusma şikayetleriyle 112 Acil Davet Merkezine ihbarda bulunması üstüne mevzuyla ilgili 3 ekip görevlendirildiğini belirtti.

Köy muhtarından da benzer hafifçe şikayetleri olan kişilerin araçlarla hastanelere gittiği bilgisinin alındığını aktaran Bulut, alınan bilgiye bakılırsa, köyde meydana getirilen mevlit yemeğinden sonrasında şikayetlerin başlamış olmasının besin zehirlenmesi durumunu düşündürdüğünü kaydetti.

Bulut, meydana getirilen araştırmada Giresun Eğitim Araştırma Hastanesine 20, Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine 10, Hanım Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine 9, Hususi Ada Hastanesine 2 ve Dereli Devlet Hastanesine 1 kişinin başvurduğunun belirlendiğini açıkladı.

Vakaların 9’unun 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye intikallerinin yapıldığını bildiren Bulut, şunları kaydetti:

“Ötekiler kendi imkanları ile hastanelere başvurmuştur. Meydana getirilen ilk değerlendirme sonrası besin zehirlenmesi bulguları taşıyan yurttaşlarımızın ivedilikle tedavileri başlanmış olup tamamı taburcu edilmiştir. Şu an hastanede yatan zehirlenme vakası bulunmamaktadır. Yiyecek numunesi alınması için İl Ziraat ve Orman Müdürlüğüne informasyon verilmiş olup müdürlüğümüz tarafınca araştırma başlatılmıştır.”

Giresun Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.