Geminin gizli saklı bölmesine dev operasyon! 242 kilo kokain ele geçirildi görüntüler ortaya çıktı

BREZİLYA’dan Türkiye karasularına girdikten sonrasında Tekirdağ kıyılarına çekilen gemide 242 kilogram kokain ele geçirilmesine ilişkin operasyonun havadan ve su altındaki bilgileri ortaya çıktı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlarıyla İl Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaşım Daire Başkanlığı koordinesinde; Sahil Güvenlik Komutanlığının da bir aydır takip edilen kuru yük gemisi Türkiye karasularına girdikten sonrasında operasyon gerçekleştirildi. Ortalama bir aydır takip altındaki Brezilya’dan gelen kuru yük gemisi Tekirdağ kıyılarına çekilerek gemide geniş çaplı arama yapılmıştı.

Geminin altında hususi bölme yapmışlar
Havadan, karadan ve denizin altından düzenlenen operasyonda geminin alt kısmında, dalgıçlar tarafınca iskele kıç altında bulunan kinistin yuvası içinde ve iplerle bağlanmış şekilde şüpheli paketler görülmesi üstüne, 6 tane paketin bulunmuş olduğu yerden çıkartılarak meydana getirilen kontrollerinde, 200 paket 242 kilogram kokain maddesi bulunarak el konuldu.

Suyun dibinden operasyon
Operasyona ilişkin su altı ve havadan operasyona ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Droürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı bazı ekipleri gemiye yukarıdan çıkarken, kimi dalgıç ekipleri de suya dalarak geminin altından operasyona destek verdi. Sualtı ekiplerince uyuşturucuların gizlendiği alanda dakikalarca meydana getirilen aramalarda 242 kilogram kokain bulunarak karaya çıkarıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.