Gary Gensler Bitcoin Hakkında Konuşacak! Saat Kaçta?

Dün Powell’ın enflasyon ve faiz artırımlarına ilişkin açıklamaları Bitcoin‘de volatiliteyi yükseltmişti.

ABD’den faizlere ve kripto paralara ilişkin gelen açıklamalar market üstünde direkt etkili oluyor. Bu kırılganlıkta risk iştahındaki düşüklük büyük rol oynuyor.

Daha ilkin kripto paralara ilişkin açıklamalarıyla Bitcoin’de kısa süreli dumplara yol açan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler bugün TSİ 17.00’da Mali Hizmetlerle ilgili Meclis Alt Komitesi’nde bir oturuma katılacak.

Her fırsatta finansal piyasalara ilişkin yasal düzenlemelerin artırılması çağrısını yineleyen Gensler, bu yaklaşımından memnun olmayan birkaç Meclis üyesinin sorularını yanıtlayacak.

Gensler’ın pek oldukça mevzuda hitabı umut ediliyor. CNBC’nin haberine nazaran konuşulacak mevzular içinde kripto para birimleri de yer alacak.

Bazı Meclis üyeleri Gensler’ın Bitcoin Vadeli işlem ETF’ine onay verirken, spot Bitcoin ETF’ine onay vermemesi sebebiyle ona öfkeliler.

Oturum esnasında Gensler’ın kripto mevzusundaki davranışlarında ölçülü yaklaşımını koruması umut ediliyor.

Bu mevzuda sual sorulması halinde son günlerde UST çevresinde yaşanmış olan mağduriyete dikkat çekerek daha çok düzenleme ihtiyacı bulunduğunu hatırlatması umut ediliyor.

Zira Gensler pozisyonun bu yönde olacağının sinyalini verdi ve “son haftalarda kripto piyasalarındaki oynaklık, yatırım icra eden halka yönelik riskleri vurguluyor” dedi.

Gensler’ın konuşmasının TSİ 17.00’da başlaması umut ediliyor.

Son dakika gelişimleri için Twitter‘dan takip etmeyi ihmal etmeyin.

Hususi haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı derhal takip edin! Ek olarak Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine derhal başlayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.