Fonlar Bu Kripto Parayı Açığa Satmak İçin İçin Milyonlarca Dolar Yatırdı!

Wall Street Journal bugünkü haberinde, kripto para odaklı hedge fonlarının, ABD dolarına sabitli piyasanın en büyük stablecoin Tether’e (USDT) yönelik endişelerinin arttığını söylemiş oldu.

Haberde USDT’ye yönelik endişelerde, Mayıs ayının başlangıcında Terra ağının stablecoini UST ve mahalli tokeni LUNA‘nın yaşamış olduğu çöküş sonrasında piyasada oluşan kuşku ve kasvetli ortamın etkili olduğu açıklandı.

Bu mevzuda konuşan Genesis’in kurumsal satış başkanı Leon Marshall şunları söylemiş oldu:

“Tether’in çökeceğine inanan geleneksel hedge fonları yüz milyonlarca dolarlık açığa satış pozisyonu satın aldı.”

Genesis ek olarak short pozisyonlarının UST’nin çöküşünden sonrasında arttığına dikkat çekti.

FED’in son 40 senenin en yüksek enflasyonuyla savaşım ederken parasal sıkılaşma adımlarını hızlandırması bazı fonların USDT’yi shortlamasına niçin oldu.

WSJ’ye bakılırsa bu yaklaşımın arkasında Tether’i destekleyen varlıkların kalitesine duyulan kuşku yatıyor.

Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Tether (USDT) hakkında “USDT’yi desteklemek için kullanılan portföyün yüzde 85’inin Çin tahvillerinden oluştuğuna” dair söylentiler çıkmıştı.

Bu söylentilerin tamamen yanlış ve mesnetsiz bulunduğunu belirterek bu iddiaları yalanlayan Tether, bu söylentilerin muhtemelen esasen stresli bir piyasadan daha çok kar elde etmek isteyenler tarafınca çıkarıldığını beyan etti.

Hususi haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı derhal takip edin! Ek olarak Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine derhal başlayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.