Fatih Karagümrük’ün Süper Lig’den çekileceği öne sürülmüştü! Süleyman Hurma’dan vaka yaratan sözler

Süper Lig takımlarından VavaCars Fatih Karagümrük’ün stat ve tesis bulamadığı için Süper Lig’den çekileceği öne sürülmüştü. Çıkan haberler sonrası başkan Süleyman Hurma da resmi bir izahat yapmış oldu.

Süleyman Hurma mevzuya ilişkin izahat yaparak, “Tüm zamanların en büyük efsanelerinden Andrea Pirlo’yu ve nice yıldız oyuncuyu Türk futboluna mütevazi şekilde sunduk. Bir tek Andrea Pirlo’nun bile sürem başlangıcında takımımızın başına geçmesiyle 103 ülkede binden fazla sayıda haber olduk… Ülkemizi mümkün olan en saygı duyulan şekilde tanıtmanın keyfini yaşadık. 1926 yılına dayanan şanlı tarihimiz ve ülkesine bağlı bulunduğunu her an göstermiş semtimize karşın neredeyse tüm kulüplere sağlanan imkanların niçin bizlere sağlanmadığını anlamaya çalıştık, sabırla işimizi en iyi şekilde hayata geçirmeye devam ettik”

“Uzun bir süredir tüm makamlara başvurarak tüm kulüplere tahsis edilen ve futbolun en temel gereksinim duyan tesis, stat ve öteki toplumsal alanların Fatih Karagümrük’e de sağlanmasını istedik. Her gün yeri belli olmayan bir antrenman programı ile karşılaşmak kulübümüz adına üzücü ve onur kırıcı durumdan başka bir şey değildir. Geldiğimiz son noktada üzülerek belirtmek isteriz ki kulübümüzü bir çatı altında toplayamadık!”

“Asla kimseden ya da hiçbir kurumdan, imtiyaz, haksız destek yada rekabetin herhangi bir prensibine aykırı taleplerimiz olmadı, olmayacak da… Ben Süleyman Hurma olarak hayatımı adadığım işimle Türk futbolunda yer aldım, büyük başarılar elde ettim. Türk futboluna fazlaca oyuncular kazandırdım. Sadece bu tarz şeyleri yaparken vazife aldığım kulüplerde imkanlarım vardı. Şimdi ise kendi kulübüme bu imkanları sağlayamamamın vermiş olduğu derin üzüntüyü yaşıyorum.”

“Bu onur kırıcı ve göçebe benzer biçimde devamlı dışlanmışlık hissi ile arzu ettiğim başarıları kulübüme yaşatmak bir yana Fatih Karagümrük’ün devamlılığını da sağlamam olanaksız hale gelmiştir. Bundan dolayı makul bir süre daha çaba göstererek netice almaya çalışacağım. Sadece bir sonuca ulaşamazsam benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma yada kişiye başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım” ifadelerini kullandı.

Nezih Yücel Akşener
Nezih Yücel Akşener
nezihyucel.aksener@haberler.com Haberler.com – Spor

Fatih Karagümrük Süleyman Hurma Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.