Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma’dan stat ve tesis tepkisi Açıklaması

Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, stat, tesis ve toplumsal alan anlamında yaşadıkları eksikliğe tepki gösterdi.

Yazılı bir izahat yayımlayan deneyimli futbol insanı, Fatih Karagümrük’ün son 4 yılda tüm imkansızlıklara karşın mühim başarılar elde ettiğini ve ülkenin en güzel futbol renklerinden birisi bulunduğunu aktardı.

Dünya futbolundaki mühim adları uygun şartlarda Türk futboluna sunduklarını vurgulayan Hurma, “Uzun bir süredir tüm makamlara başvurarak, tüm kulüplere tahsis edilen ve futbolun en temel gereksinim duyan tesis, stat ve öteki toplumsal alanların Fatih Karagümrük’e de sağlanmasını istedik. Her gün yeri belli olmayan bir antrenman programı ile karşılaşmak kulübümüz adına üzücü ve onur kırıcı durumdan başka bir şey değildir. Geldiğimiz son noktada üzülerek belirtmek isteriz ki kulübümüzü bir çatı altında toplayamadık.” ifadelerini kullandı.

Fatih Karagümrük’ün tarihinin 1926 yılına dayandığını ve neredeyse tüm kulüplere sağlanan imkanların kendilerinden esirgendiğini korumak için çaba sarfeden Hurma, şu görüşlerini paylaştı:

“Asla kimseden ya da hiçbir kurumdan, imtiyaz, haksız destek yada rekabetin herhangi bir prensibine aykırı talebimiz olmadı, olmayacak. Vazife aldığım kulüplerde imkanlarım vardı. Şimdi ise kendi kulübüme bu imkanları sağlayamamamın vermiş olduğu derin üzüntüyü yaşıyorum. Bu onur kırıcı ve göçebe benzer biçimde devamlı dışlanmışlık hissi ile arzu ettiğim başarıları kulübüme yaşatmak bir yana, Fatih Karagümrük’ün devamlılığını da sağlamam olanaksız hale gelmiştir. Bu yüzden makul bir süre daha çaba göstererek netice almaya çalışacağım. Sadece bir sonuca ulaşamazsam, benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma yada kişiye başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım.”

Fatih Karagümrük Süleyman Hurma Futbol Spor Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.