Fahiş fiyatların peşine düşen Rekabet Kurulu, Sahibinden.com’a rekabet soruşturması başlattı

Rekabet Kurulu, Sahibinden Informasyon Teknolojileri Paz. ve Tic. AŞ (sahibinden.com) hakkında, “etkinlik gösterdiği pazardaki hakim durumunu kötüye kullandığı” iddiasıyla soruşturma açılmasına karar verdi.

EMLAK VE VASITA SATIŞINDA AŞIRI FİYAT UYGULANDI

Rekabet Kurumunun web sitesinde piyasaya sürülen duyuruya bakılırsa, firmanın emlak ve araç satış ile kiralama hizmetlerine yönelik çevrim içi platform hizmeti pazarlarında haiz olduğu hakim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası üstüne yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

SORUŞTURMA AÇILMASINA KARAR VERDİ

Ön araştırmada elde edilmiş informasyon, belge ve meydana getirilen tespitleri görüşme eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi, kafi bularak Sahibinden Informasyon Teknolojileri Paz. ve Tic. AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

CEZA YAPTIRIMIYLA KARŞI KARŞIYA KALDILAR

Öte taraftan, duyuruda, söz mevzusu kararın bilgilendirme içerikli olduğu ve hakkında soruşturma açılanların Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettikleri, ilgili Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları yada kalacakları şeklinde yorumlanamayacağına yer verildi.

Rekabet Kurulu Sahibinden Araştırma Iktisat Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.