Ethereum Balinaları, Fiyatının Yükselişe Geçmesiyle Beraber Bu Altcoine Yüklü Girdi!

Küresel kripto para piyasası geçtiğimiz ay büyük bir çöküş yaşadıktan sonrasında geniş çaplı bir toparlanma gösteriyor. Bu durum Polygon (MATIC) tokeninin son 7 gün içinde %60 oranında ciddi bir yükseliş kaydetmesine yol açtı.

Bununla beraber büyük Ethereum (ETH) balina cüzdanlarının bu fiyat yükselişinde MATIC tokeni depoladığı gözlendi.

Ethereum Balinaları 60 Milyon MATIC Tokeni Satın Aldı

En büyük ETH balinaları son 48 saatte 36 milyon dolarlık MATIC tokenini cüzdanlarına ekledi. Bu satın alımlar esnasında balina cüzdanlarına 60 milyon MATIC coini girdi.

“BlueWhale0072” adlı balina cüzdan adresi, tek başına birden fazla işlemle 33.5 milyon dolar değerinde Polygon tokeni satın aldı. Bununla beraber, cüzdan tarafınca meydana getirilen en büyük satın alma işlemi 7,3 milyon dolar tutarındaydı. Bu durum, MATIC tokeninin son 24 saat içinde ETH balinaları tarafınca en oldukca satın alınan tokenler listesine girmesini sağlamış oldu.

Balinalar 77 Milyon Dolarlık Polygon Altcoini Tutuyor

Polygon tokeni, işlem hacmi açısından balinalar tarafınca en oldukca kullanılan 10 coin sıralamasında içeriyor. MATIC ek olarak en büyük ETH cüzdanları tarafınca en oldukca kullanılan akıllı sözleşmeler listesine de girdi. Ayrıca, ilk 100 Ethereum balinası toplamda 77 milyon doların üstünde MATIC tokenina sahipler.

MATIC fiyatındaki haftalık değişimi gösteren grafik.

Bununla beraber, yükselişinin peşinden Polygon fiyatı son saatlerde bir gerileme içine girdi. 0.60 doları aşan coin, bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %1.5 kaybıyla beraber 0.57 dolardan işlem görüyor. Senenin başından bu yana ise halen %77 kayıpta olmayı sürdürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Hususi haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı derhal takip edin! Ek olarak Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine derhal başlayın!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.