Eren Kuşatım’da yeni operasyon! İlk gün 26 sığınak imha edildi

Eren Kuşatım-27 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ercan Özcan Operasyonu başlatıldı. Açıklamada ilk gününde 26 mağara sığınak, barınak imha edilmiş olduğu duyuruldu.

Abone ol

İçişleri Bakanlığı, Şırnak ve Siirt’te bin 377 personelin katılımıyla “Eren Kuşatım-27 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ercan Özcan Operasyonu”nun başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, terör örgütü PKK’yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barınan teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Şırnak ve Siirt’te “Eren Kuşatım-27 ( Bestler Dereler–Herekol) Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ercan Özcan” operasyonu başlatıldı.

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde düzenlenen operasyonda, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı, Şırnak ve Siirt İl Jandarma Komutanlıklarına bağlı jandarma komando, jandarma hususi harekat (JÖH) ve güvenlik korucu timi, Şırnak ile Siirt İl Güvenlik müdürlüklerine bağlı polis hususi harekat (PÖH) timlerinden oluşan bin 377 personel, 106 operasyonel tim vazife alıyor.

Açıklamada, operasyonun ilk gününde, Şırnak Bestler Dereler bölgesi ile Siirt Herekol bölgesinde meydana getirilen arama ve tarama faaliyetinde kapsamında tespit edilen 8 mağara, 18 sığınak ve barınakta, 7 üreteç, anti personel roketatar cephanesi, 51 buçuk metre elektrik kablosu, EYP düzenekli büyük tüp, basma düzenekli EYP, 4 mevzi ve 1 tuzaklanmış mevzi, 4 tane büyük tüp ile oldukca sayıda sıhhat ve yaşam malzemeleri ele geçirilerek imha edilmiş olduğu açıklandı.

Ek olarak, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Kuşatım operasyonlarının, vatandaşın desteğiyle inançlı ve kesin şekilde başarıyla devam edeceği kaydedildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.