Elon Musk’tan iş insanları ve hükümet çalışanlarına fena haber! Twitter’a girmek için ücret ödeyecekler

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter‘daki iş insanları ve siyasetçilerin toplumsal medya platformunda kalmak için “cüzi” bir ücret ödemeleri gerekebileceğini söylemiş oldu. Izahat, Musk’ın 44 milyar dolarlık devralma teklifini, Twitter‘ın yönetim kurulunun kabul etmesinin arkasından geldi.

Bununla beraber Musk, toplumsal medya devinin “basit kullanıcılar” için devamlı parasız olacağını deklare etti. 50 yaşındaki Musk, daha ilkin Twitter‘ı yeni özelliklerle geliştirerek her zamankinden daha iyi hale getirmek istediğini söylemişti.

Musk, Twitter‘ın ılımlılık politikalarının ifade özgürlüğü için bir tehdit oluşturduğunu savunarak, “niş” bir platform olarak tanımladığı platformun çekiciliğini artırmaya destek olacak iyileştirmeler yapmak istediğini deklare etti.

Yeni özellikler sunacağını belirten Musk, yeni premium abonelik hizmeti olan Twitter Blue’da fiyat indirimi de dahil olmak suretiyle değişimler önerdi. Twitter, ücretli extra hizmetin “tweet’i geri al” düğmesi, yer imleri ve okuyucu modu benzer biçimde özelliklere haiz olacağını deklare etti.

Musk, ek olarak spam botlarını platformdan kaldırmak ve tüm gerçek kişilerin kimliğini doğrulamak istediğini söylemiş oldu. Ek olarak, geçen pazartesi günü New York’taki senelik Met Gala’ya katılan Musk, tweet’lerin iyi mi yükseltildiği yada düşürülmüş olduğu mevzusunda Twitter’ı saydam hale getireceğini ve yazılımının kamuoyunun incelemesine açık olmasını istediğini sözlerine ekledi.

BBC

Toplumsal Medya Elon Musk Twitter Teknoloji Dünya Iktisat Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.