Elon Musk: Çinliler oldukca parlak zeka ve çalışkan, Amerikalılar işten kaçıyor!

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın alarak dünyanın en oldukca konuşulan mevzularından birine imza atan Amerikalı girişimci Elon Musk, Çin ile ABD arasındaki iş rekabeti karşılaştırması yapmış oldu.

FT Live etkinliğinde konuşan Musk, “Çin’den oldukca kuvvetli firmalar çıkacağını düşünüyorum, Çin’de üretime şiddetle inanan oldukca sayıda çalışkan ve süper yetenekli insan var. Bir tek gece yarısına kadar çalışmakla kalmayacaklar, gecelerini gündüze katacaklar, fabrikadan bile çıkmayacaklar diyebilirim. Oysa ABD’da insanoğlu işe gitmekten tamamen kaçınmaya çalışıyor.” dedi.

“VOLKSWAGEN BÜYÜK İLERLEME KAYDEDİYOR”

Şangay’da Tesla’nın fabrikasının bulunduğunu da hatırlatan Musk, “Tesla haricinde en fazla ilerleme kaydeden şirket Volkswagen ; bir girişim değil fakat elektrikli araçlar bakımından bazı yönlerden bir girişim olarak görülebilir, bu yüzden elektrikli vasıta cephesinde en büyük ilerlemeyi Volkswagen kaydediyor” dedi.

Volkswagen, 2021’de Avrupa’da en fazla elektrikli vasıta satan şirket oldu ve Avrupa ve ABD’de 2022 için elektrikli otomobillerinin tamamını sattı. Geçen hafta şirket yalnız Batı Avrupa’da 300 bin sipariş geride olduklarını söylemişti.

Tesla Motors Volkswagen Elon Musk Çin Teknoloji Dünya Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.