Dünyanın konuşmuş olduğu tokat! Will Smith, Chris Rock’tan özür diledi: Oldukca pişmanım

Will Smith, Oscar Ödül Töreni’nde sahnede Chris Rock’u tokatladığı için özür diledi. Toplumsal medya hesabı üstünden bildiri gösteren Smith, “Oldukca pişmanım” dedi.

Abone ol

Bu yılki Oscar Ödül Töreni yaşanmış olan tokat skandalıyla gündemde yoğun yer tutmuştu.

Meşhur güldürmen Chris Rock, törende sahne aldığında Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in kafasını kazıtmış olmasıyla ilgili komiklik yapmış ve dakikalar sonrasında da her insanın gözü önünde sahnede Will Smith tarafınca tokatlanmıştı.

Smith, aynı gece en iyi adam oyuncu branşında Oscar kazanmış ve yaptıkları için özür dilemeden geceye devam etmişti.

Sadece vaka ertesi gün tüm dünya basınının manşetlerinde yer alırken Smith’e tepkiler hızla büyümeye başlamıştı, sonunda da Will Smith, Akademi tarafınca cezalandırılmıştı.

Beklenen özür geldi

Yaşanmış olan vakadan sonrasında tepkilerin odağında olan ve işi olmayan kalan Will Smith ilk kez Chris Rock’tan özür diledi.

Will Smith’in YouTube kanalına ve Instagram sayfasına yüklenen ortalama altı dakikalık video, Smith’in ödülü kabul ederken yapmış olduğu konuşmada Rock’tan niçin özür dilemediğinden başlayarak, geceyle ve vakayla ilgili dört gözle beklenen soruları yanıtladı.

“Ne süre konuşmaya hazır olursan buradayım”

Smith videosunda pişman bulunduğunu belirterek, ” Her şey bulanık. Chris’e ulaştım ve geri gelen bildiri, konuşmaya hazır olmadığı ve hazır olduğunda bana ulaşacağı yönündeydi. Chris, senden özür dilerim. Davranışım kabul edilemezdi ve ne süre konuşmaya hazır olursan buradayım.” ifadelerini kullandı.

Rock’un ailesinden de özür diledi

Ondan sonra Rock’ın ailesinden de özür dilemesi icap ettiğini belirterek konuşmasına şu şekilde devam ediyor: “O anda fark etmedim, düşünmüyordum fakat yaşananlardan birden fazla şahıs yaralandı.” Ek olarak Rock’ın kardeşi Tony ile olan dostluğuna verilen zararın muhtemelen onarılamaz bulunduğunu da belirtti.

Smith, son üç ayı o anda olanları kafasında tekrarlayarak ve anlayarak geçirdiğini ve yaptığını doğru bulanlarla aynı fikirde olmadığını da söylemiş oldu.

“Jada’nin tesirinde kalmadım”

Smith ek olarak, tokat vakasında eşi Jada’nın tesiri olup olmadığıyla ilgili soruya da cevap verdi. Rock’ın esprisinden sonrasında gülen Smith, eşinin yüzündeki ifadeyi gördükten sonrasında Rock’a tokat atmıştı. Smith, Rada’nın tesirinde kalmadığını söyleyerek, “Bilirsin, kendi deneyimlerimden, Chris’le olan geçmişimden kendi başıma bir seçim yaptım. Jada’nın bununla hiçbir ilgisi yok.” dedi.

Ödül kazanan herkesten özür diledi

Smith, videoda Oscar kazanan öteki kişilerin de gecelerini mahvettiğini belirterek “Anınızı çalmış ve lekelemiş olmak hakkaten kalbimi kırıyor. ‘Üzgünüm’ demek hakkaten kafi değil.” diye konuştu.

Tokat skandalının peşinden Smith, Beyazperde Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden çekilme etmiş ve 10 yıl yasaklanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.