Donald Trump’tan 11 Eylül çıkışı! Kimse sonuna kadar gitmedi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, New Jersey’deki golf kulübünde Suudi Arabistan destekli turnuvada, etkinliği protesto etmeye hazırlanan 11 Eylül saldırısı kurbanlarının ailelerine yönelik suali, “Maalesef, asla kimse 11 Eylül soruşturmasında sonuna kadar gitmedi.” diyerek yanıtladı.

Abone ol

Trump, New Jersey eyaletinin Bedminster bölgesindeki golf kulübünde düzenlenen LIV Golf Turnuvası’na Suudi Arabistan’ın sponsorluğunu protesto etmek isteyen 11 Eylül saldırısı kurbanlarının ailelerine ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.

11 Eylül saldırılarının sorumlularını “manyak” olarak nitelendiren ve saldırıların tüm dünya için “korkulu bir vaka” bulunduğunu belirten Trump, “Sadece bugün burada birçok müthiş insanoğlunun bulunduğunu söyleyebilirim. Oldukça eğleneceğiz ve kutlayacak fazlaca şeyimiz var. Bir dolu para derneğe gidecek.” yorumunu yapmış oldu.

Trump, 11 Eylül saldırılarının arkasında Suudi Arabistan’ın olduğuna ilişkin istihbaratlara dair ise “Sponsorları uzun süredir fazlaca iyi tanıyorum. Uzun süredir dostlarım. Bu insanoğlu, Amerikan şirketlerine yatırım yapmış oldu, birçok Amerikan şirketinde büyük yüzdeleri var ve golf için yaptıkları mükemmel. Maalesef, asla kimse 11 Eylül soruşturmasında sonuna kadar gitmedi.” ifadelerini kullandı.

Trump’ın turnuvayı protesto etmeye hazırlanan 11 Eylül saldırısı kurbanlarının ailelerine bu mesajı vermesi eleştirilere yol açtı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.