Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın dostunu bu şekilde uğurladı: Hakan sen de hakkını bizlere helal et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aile dostu Akhisar Ulucami Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Füzün (56), geçirdiği kalp krizi sonrası tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi. Füzün için Manisa’nın Akhisar ilçesi Akhisar Yeni Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı camiye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, acılı aileye taziye dileklerini iletti. Peşinden camiye giren Erdoğan, yaşamını kaybeden Füzün için cuma namazı öncesi Kur’an-ı Kerim okudu. Cuma namazı sonrası Erdoğan, Füzün’ün cenaze namazın katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın dostunu böyle uğurladı: Hakan sen de hakkını bize helal et

Kılınan namazın peşinden konuşan Erdoğan, “Şu anda musallada fazlaca sevdiğimiz bir kardeşimizi ahirete yolcu ediyoruz. Doğal olarak Hakan kardeşimiz de uzun bir kardeşliğimiz var. Bu kardeşliğimiz hep güçlenerek devam etti. Bugünlere geldik. Şimdi de doğal olarak ayrı bir duamız var. Hakan kardeşimizin niyetlerine biz şahidiz. Sizler de şehadette bulununuz. Bugüne dek hayırlarıyla ilgili Hakan kardeşimiz hep bu sürecin takip edeni oldu” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın dostunu böyle uğurladı: Hakan sen de hakkını bize helal et

Konuşmasının devamında “Aramızda hususi bir hukuk da vardı” diyen Erdoğan şöyleki devam etti: “Kurban Bayramlarında beni arayarak ‘İlla başkanım bu şekilde bu şekilde bana vekalet vereceksin ben sizin için de kurban keseceğim’ derdi. ‘Hakan ben kestim’ dediğimde, ‘Yok ben ek olarak keseceğim’ derdi. Eğer hacdaysa orada, buradaysa burada keserdi. Son Kurban Bayramında da aynısını yapmış oldu. Son görüşmemizi de bu şekilde gerçekleştirdik. Rabbim inşallah sevgili habibini de bizlere komşu eylesin. Bu cami vakfiyesinde de aynı kararlılıkla Hakan kardeşimizin görevini devam ettiren kardeşlerimiz olacaktır. Hakan sen de hakkını bizlere helal et. Rabbim cennetiyle, cemaliyle bizleri müşerref kılsın. Doğal ki bu cami vakfiyesinde de aynı kararlılıkla inanıyorum ki Hakan kardeşimizin de görevini devam ettiren kardeşlerimiz olacaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın dostunu böyle uğurladı: Hakan sen de hakkını bize helal et

Erdoğan, ek olarak Füzün ailesinin yanına giderek ek olarak başsağlığı diledi, bir süre cami cemaatiyle de söyleşi etti. Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök tarafınca kılınan cenazenin peşinden Erdoğan, İstanbul’a hareket etmek suretiyle Akhisar’da bulunan askeri havaalanına geçti. Füzün’ün cenazesi Akhisar Suyolu Mezarlığına defnedildi.

Olgun Kızıltepe

Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.