Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dönem aynı sektörde çalmış olduğu ismin tabutuna omuz verdi

Fatih‘te geçtiğimiz gün otomobil ile motosikletin karıştığı kazada motosiklet sürücüsü Burak Sabay yaşamını yitirmiş, aracı kullanan Tillolular Derneği Başkanı Hacı Nimet Kaya ise kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınmıştı. Hacı Nimet Kaya, hastanede meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamamıştı. Yaşamını kaybeden Kaya için Fatih Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dönem gıda sektöründe birlikte çalıştığı ismin cenazesine katıldı

“TOPTANCILIK YAPTIĞI DÖNEMDEN GELEN HUKUKUMUZ VAR”

Cenazeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kaya’nın ailesi ve yakınları katıldı. Burada bir konuşma meydana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kıymetli kardeşlerim şu anda musalla taşında bulunan Mehmet Nimet Abimizi buradan Hakka esenlikle gönderiyoruz. Her nefis ölümü yaşayacaktır. Dönüş Allaha. Hacı Nimet Abi’yi Unkapanı’ndan tanırım. O süre ben de besin piyasasında çalışıyordum ve Hacı Nimet Abimizin de besin toptancılığı yapmış olduğu dönemden gelen bir hukukumuz var” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dönem aynı sektörde çalıştığı ismin tabutuna omuz verdiTillolular Derneği Başkanı Hacı Nimet Kaya

“MÜBAREK GECELERDE BİRBİRİMİZİ ARARDIK”

Konuşmasının devamında o günden bugüne Kaya ile hukuklarını devam ettirdiklerini belirten Erdoğan, “Fakat bu şekilde bir eceli kazayla kendisini şimdi Hakka esenlikle gönderiyoruz. Hocamızdan da sizlerden de Tanrı razı olsun ve yarın sabah Tillo’ya kendi topraklarına yolcu edilecek, gösterdiğiniz ilgi sebebiyle hepinizden Tanrı razı olsun diyorum. Biz Tanrı için Hacı Nimet abimizi oldukca sevdik, o da bizi severdi; bayramlarda muhakkak birbirimizi arardık, kutsal gecelerde birbirimizi arardık, bu şekilde de bir hukukumuz vardı. Rabbim bu hukukumuzu Sevgili Habibinin Livaü’l Hamd ismiyle müsemma sancağı altında buluşmayı da nasip eylesin. Fazla söze hacet yok her şey aslına bakarsan musallada konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dönem gıda sektöründe birlikte çalıştığı ismin cenazesine katıldı

Öte taraftan Hacı Nimet Kaya yarın memleketi Siirt Tillo’ya defnedilecek.

İhlas Haber Ajansı / Mahalli

Recep Tayyip Erdoğan Fatih Mahalli Siyaset Güncel Haberler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.