Çöp evde bulunan Cem’in sıhhat durumu hakkında yeni gelişme – Son Dakika Türkiye Haberleri

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, 5 gündür tedavi gören Cem Muhammet’in sıhhat durumu hakkında data verdi.

Prof. Dr. Çete, yakın bir takiple Cem’in psikiyatrik tedavisinin de devam ettiğini bildirdi.

Cem’in Hastaneye vardığında tekerlekli sandalyede bulunduğunu belirten Çete, “Kan elektrolitlerinde bozukluklar ve ciddi kas kaybı vardı. Onlarla ilgili pozitif yönde yönlerde düzelmeler var. Şu anda elektrolit bozukluğu yok, kan değerlerinin hepsi düzeldi. Yatışından beri toplam 500 gram kadar kilo alımı var” dedi.

“TEK BAŞINA YÜRÜMEYE BAŞLADI”

Ufak çocuğun artık desteksiz olarak tek başına, kısa süreli mesafeler de olsa yürümeye başladığını söyleyen hekim Çete, Bunlar oldukça pozitif yönde gelişmeler. Şu an her şey yolunda gidiyor” diye konuştu.

“DEĞERLERİ NORMAL DÜZEYE ULAŞTI”

Hem fizyolojik hem biyokimyasal hem de ruhsal açıdan tedavi sürecinin sürdüğünü ifade eden Prof. Dr. Çete, “Elektrolit dediğimiz aslına bakarsak sodyum, fosfat, kalsiyum şeklinde minareller. Beslenme bozukluğu olan çocuklarda bu elektrolit anormallikleri sık görüyoruz. Ulaştığında hem fosfatında hem de kalsiyumunda ciddi problemler vardı. Bunlar hepsi düzgüsel düzeye ulaştı” diye konuştu.

VİDEO: ÇÖP EVDE KORKUNÇ OLAY: 1 YIL KİLİTLİ ODADA YAŞADI

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.